Викликані парниковим ефектом погодні феномени вже настали
Катастрофічні повені, подібні тій, що затопила південь Британії на початку 2014 року, швидше за все повторяться через зміни клімату, викликаних викидами парникових газів. Комп'ютерне моделювання, представлене вченими на щорічному з'їзді Європейського союзу наук про Землю у Відні, показало: ризик великої кількості опадів у зимовий час збільшився в регіоні приблизно на 25 % в порівнянні з доіндустріальної епохою.
Екстремальні випадання опадів в Уельсі і південній Англії раніше відбувалися раз в 100 років. Тепер дослідники з Оксфордського університету стверджують, що нині подібні явища будуть частішими: їх слід очікувати кожні 80 років. Згідно з даними обсерваторії Редкліффа Radcliffe Observatory) в Оксфорді, що зберегла записи кліматичних даних за останні 250 років, широке повінь минулої зими співпало з найбільшою кількістю випадання опадів.
У той же час в США, була опублікована доповідь з оцінкою клімату, яка стверджує, що за останні півстоліття кількість і сила екстремальних погодних явищ істотно збільшилися. Над 800 - сторінковою доповіддю працювало 240 експертів; вони підкреслюють, що кліматичні зміни торкнулися кожен штат, а викиди вуглекислого газу необхідно негайно почати скорочувати. Кліматичні зміни впливають не тільки на сільське господарство, інфраструктуру і водопостачання, але і на здоров'я громадян: тривалі зливи і затяжні посухи збільшують ризик поширення хвороб - як інфекційних захворювань, що передаються через воду, так і стресових станів під час спеки. Президент США Барак Обама наполягає на терміновому ухваленні заходів та проведенні екологічної реформи. За словами фахівців, подібні явища вважалися проблемами віддаленого майбутнього, але раптово вони проявилися в сьогоденні. Глобальні кліматичні моделі показали , що в більш теплих частинах світу посушливі регіони через кліматичні зміни зможуть стати ще сухіші, дощові регіони - ще більш вологими, а ризик повеней і штормів буде постійно підвищуватися.
Джерело: viknaodessa.od.ua
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові