Прип'ять: містичний магнетизм покинутого міста
Мабуть, найсумнішим і в той же час одним із найбільш таємничих місць паломництва туристів є Прип'ять.
Розташоване в трьох кілометрах від Чорнобильської АЕС, це "мертве місто" ось вже протягом багатьох років приваблює як науковців, так і любителів гострих відчуттів і нетривіального пізнавального туризму.
І це недарма, адже за версією журналу Forbes територію Чорнобильської АЕС названо найекзотичнішим місцем для туризму на планеті.
Населення Прип'яті перед аварією на ЧАЕС становило майже 50 тисяч жителів. Але 27 квітня, наступного дня після катастрофи на ЧАЕС, з проведенням "тимчасової евакуації" життя міста вимушено зупинилося.
Справді, місто являє собою похмуру картину - порожні багатоповерхівки, дитячі садки та школи, лікарні, стадіони, магазини, парк з атракціонами, кінотеатр та будинок культури. Важко уявити, що на вулицях цього колись успішного міста, що динамічно розвивалося, ходили натовпи щасливих людей, а у дворах і парках звучав дитячий сміх.
Зараз в Прип'ять в основному їздять туристи, також у кожну річницю аварії на ЧАЕС вшанувати пам'ять загиблих приїжджають учасники ліквідації наслідків аварії і колишні місцеві жителі. Туристів, що відвідали Прип'ять, в першу чергу вражає порожнеча покинутого міста. Адже люди покидали свої будинки, залишаючи всі свої речі вдома. І хоча давним-давно всі цінності були викрадені мародерами, у багатьох квартирах ще можна побачити і відчути те, як і чим жили їхні мешканці. З відгуків людей, які побували у Прип'яті та в зоні відчуження ЧАЕС, стає зрозуміло, що екскурсії в цю місцевість справляють сильне враження на всіх.
Як дістатися? Прип'ять знаходиться на півночі Київської області, недалеко від кордону з Білоруссю. Найдоступніший спосіб потрапити у Прип'ять - це купити екскурсійний тур, який обійдеться приблизно в 1,5-2 тисячі гривень. Зона відчуження відкрита для відвідувачів, але для цього потрібно отримати спеціальний пропуск і мати при собі паспорт.
В турфірмах заспокоюють туристів, які бояться радіоактивного опромінення у зоні відчуження, що рівень опромінення при медичній рентгенографії в десятки разів перевищує рівень опромінення, який можна отримати під час екскурсії. Але в будь-якому випадку перед поїздкою всі туристи підписують документ, яким беруть на себе відповідальність за можливі ризики під час або після поїздки в Прип'ять. Їхати на екскурсію потрібно тільки в закритому щільному одязі, в жодному разі не одягати шорти і футболки.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.