Водоспад Білі камені - одне з наймальовничіших місць України
Висота водоспаду становить 12 метрів.
Водоспад та береги водосховища утворені на базі гранітних порід та порогів ріки Інгулець. На берегах розташовані лісосмуги. Камені-сходи водоспаду майже завжди вкриті щільною білою піною стрімкої води. Взимку тут відкривається неймовірно красиве видовище на тлі ясної небесної блакиті - білі крига та сніги. Немов гігантські сталактити нависають над засніженою річкою, а зверху, по них та по мерзлому камінні, тече льодяна вода. Звідси і назва водоспаду. Хоча є інша версія: на поверхню тут виходять пороги Інгульця з породи світлого кольору.
Неподалік є ще одна історична пам’ятка міста – величний залізничний міст, який з’єднує обидва береги Інгульця. З нього відкривається захоплюючий краєвид: направо – водоспади і Карачунівське водосховище, наліво – майже весь Кривий Ріг. Міст, заввишки 53 м та довжиною 161 м, збудований ще у 19 столітті за проектом архітектора Боголюбського, і є найвищим мостом Криворізького басейну.
Влітку біля водоспаду багато відпочиваючих, попри те, що вода у ньому завжди прохолодна, навіть у спеку. Навколо можна зустріти багато рибалок, адже місцина славиться добрим ловом. Тут плавають судак, плотва, сом, щука, окунь, сазан, а також водяться раки.
Читайте також: Інтерактивна карта водоспадів України
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».