Солома може дати Україні до 13 мільярдів кубометрів газу
Про це заявив гендиректор УАК Сергій Стоянов.
За його словами, за різними оцінками, ми отримуємо в останні роки 60-70 млн тонн соломи і кукурудзяних стебел. За умови збору навіть половини від цього біоресурсу (інше — стерня і втрати), із зібраних 30-40 млн тонн таких відходів можна було б отримати енергетичний еквівалент 11-13 млрд кубометрів природного газу.
"На сьогодні, якщо говорити про екстрене втручання в ситуацію, можливості масового використання соломи для отримання тепла, наприклад, для сушки зерна замість газу для більшості аграріїв, практично втрачені", — зазначив Стоянов.
Стоянов зазначив, щоб зустріти "у всеозброєнні" майбутній (і, думаю, небачений досі) дефіцит газу бажаючому замінити газ на солому при сушінні зерна з урожаю 20014 голи треба було укласти контракт на поставку котла, проектування, будмонтаж роком раніше, влітку 2013 року.
"Але тоді всі мої співрозмовники, в тому числі дуже серйозні бізнесмени, перебували в полоні ілюзій, що "газ буде по 280 доларів", а що його взагалі бути не може, таке не розглядалося взагалі", — констатітрует експерт.
За словами Стоянова, те ж саме треба було робити і "цукровикам", які мають власні ресурси для виробництва необхідного на технологічні потреби біогазу — жом і меляс.
"Зараз їх "солодкий бізнес" — під великою загрозою! Як і масова сушка кукурудзи, урожай якої обіцяє бути", — говорить експерт.
Крім того, експерт зазначив, що відповідальним аграрним бізнесменам, господарникам, які розраховують вижити зі своїм бізнесом в зиму цього року, треба терміново, не відкладаючи, починати цю роботу.
"Наполягаю, ми в Україні надалі завжди будемо мати таку ціну на газ (чи то з Росії, чи то з Європи) яка забезпечуватиме окупність проектів газозаміщення українськими біоресурсами на рівні 2-3 років. Чим не бізнес!", — підкреслив він.
"Аграрний сектор Україна зобов'язаний забезпечувати свої основні потреби в природному газі за рахунок біоресурсів. Основні з них — сушка зерна і переробка цукрових буряків "обійдуться" в 2 млрд.куб.м", — підсумував Стоянов.
Джерело: bio.ukrbio.com
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.