Панда вдавала вагітну заради більшої кількості їжі
У зоопарку міста Ченду на південному заході Китаю 6-річна самка панди на прізвисько Ай Хін вдавала вагітність два місяці. Місцеве телебачення збиралося транслювати пологи в прямому ефірі.
Тварина проявляла всі ознаки вагітної: втратила апетит, була малорухливою. Лікарі зафіксували гормональні зміни. Коли настав час народжувати, панду обстежили, дитинчат не виявили. Ветеринари вважають, Ай Хін вдавала вагітність, щоб їй давали більше їжі. Бамбуковим ведмедям притаманна така поведінка.
— Після перших виразних ознак вагітності самку переводять до окремої кімнати з кондиціонером та цілодобовим доглядом, — розповідає експерт Ву Куцзюй із Ченду. — Їй дають більше булочок, фруктів та бамбука. Розумні панди використовують цю можливість, щоб покращити якість свого життя.
Після викриття обману Ай Хін перевели до загального вольєра. Камери для телетрансляції перенесли до кімнати панди Мао Мао, яка нещодавно народила.
Великі панди дуже погано розмножуються в неволі. Завагітніти тварина може лише три дні на рік. Виношує дитинчат від 80 до 200 днів. Вони народжуються слабкими, виживають одиниці. Минулого місяця панда народила трьох здорових малюків у парку Сян Цзянь на півдні міста Гуанчжоу. Це єдина трійня бамбукових ведмедів у світі. Наступне поповнення очікують від панди Тянь Тянь в Единбурзькому зоопарку в Шотландії.
— Немає стовідсоткової гарантії, що вона справді вагітна, — каже працівник зоопарку Ян Валейнтайн.
Близько 1600 великих панд залишилося в гірських лісах центрального Китаю. Ще 300 бамбукових ведмедів живуть у зоопарках та центрах розмноження по всьому світу.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».