У церкві-усипальниці Хмельницького закровоточила ікона
Як повідомляє ОДТРК "Рось", явище кровоточіння з ікони у Іллінській церкві, де свого часу був похований гетьман Богдан Хмельницький, спостерігають вперше. Знамення на іконі Спасителя помітили в останній день поминальних Великодніх читань. Зранку до церкви прийшли віруючі і побачили, що ікону ніби хтось голкою штрикнув, і з “ранки” на голові Ісуса Хреста виступила крапля крові. Пізніше “крові” набралося більше, і вона почала стікати.
Тоді ж ікону поставили на чільному місці.
"У зв'язку з цим ми попереджаємо, що буде, очевидно, пряма агресія Росії проти України до якої треба готуватися. І якщо Господь дає нам таку ознаку, значить він нас укріпляє в тому, що в цій скорботі буде з нами", - сказав Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.
Спочатку місцеві жителі з недовірою поставились про кровоточіння ікони. Нині ж до храму з’їжджаються віряни з різних куточків Черкащини.
Іллінську церкву збудували у 1653 році за наказом гетьмана Богдана Хмельницького як родову церкву-усипальницю. Існують перекази, що церкву звели з каменю, який брали зі зруйнованої татарської мечеті в околиці Суботова.
Коли у 1657 році Хмельницький помер, його поховали у Іллінській церкві праворуч від вівтаря. Археологічні дослідження 1970-их показали, що ані труни, ані тіла Хмельницького на місці поховання вже немає, а ґрунт був неодноразово перекопаний.
Іллінська церква в Суботові належить до УПЦ Київського патріархату.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».