На Прикарпатті вшанували розстріляних енкаведистами жертв Дем’янового Лазу
Панахиду, за традицією на Зелені свята, відслужили священики кількох конфесій, повідомляє «Радіо Свобода».
«Це місце для нас, дітей українського роду, прикарпатців є найсвятішим – тут спочивають невинно вбиті, замучені, закатовані наші батьки, діди, прадіди, а в цьому році в цьому місці ми молимося і за нових вбитих, котрі на сході України боронять батьківщину, український народ, боронять нашу волю і незалежність», – сказав владика Української греко-католицької церкви, митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин)
На вічі-реквіємі, крім міських чиновників, представників громадськості, музейників та пересічних прикарпатців, були також учасники розкопок в Дем’яновому Лазі 1989-го року Роман Круцик, Іван Павликівський, Степан Каспрук. Вони пригадують, що 26 років тому на перше віче пам’яті прийшло майже півмільйона людей.
Дем'янів Лаз – урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в'язнів з тюрми НКВД. Розстріли проводили в кінці червня перед відступом радянських військ в 1941 році. Під час розкопок тут знайшли людські кістки і змогли ідентифікувати 524 людей.
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.