У Києві визначили концепцію нового центру міста
Про це на Майдані Незалежності, де проходить виставка конкурсних проектів, повідомив мер Києва Віталій Кличко, передає Укрінформ.
"Цей конкурс - унікальне явище для країни, для Києва. У ньому брали участь громадські діячі – всі, хто хотів, подавали заявки. Яким має бути Майдан у майбутньому - ці відкриті обговорення тривали понад 6 місяців. Організувати цей конкурс допомогли 100 волонтерів", - зазначив мер.
До конкурсу, оголошеного торік, було включено чотири номінації: I - створення громадського простору на території Майдану; II - меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні; III - перетворення Українського дому на сучасний міжнародний культурний центр, а також IV номінація - ідеї щодо Музею Майдану або Музею свободи.
У номінації І, яка стосується громадського простору Майдану та центрального ядра Києва, перемогу здобув проект, розроблений авторським колективом з Тайваню (Alessandro Martinelli, Hanju Chen, Xinyu Zhao). У номінації ІІ, присвяченій збереженню пам’яті про події Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні, перша премія дісталася проекту, який підготував авторський колектив з Італії (Andrea Matteini, Bianca Barducci, Elisabetta Gabrielli, Matia Biguzzi, Fabio Re).
У номінації ІІІ, яка пропонувала переосмислити будівлю «Українського дому» та розробити проект його використання в якості міжнародного культурного центру, переміг проект українських митців Антона Олійника, Андрія Шуляра, Марії Пахомової, Сергія Ферлея, Олени Орап, Олексія Пахомова, Дмитра Спєсівцева, Дениса Матвієнка та Юрія Ігнатенка з Києва.
Журі вирішило не присуджувати першу та другу премії у IV номінації – проект Музею Майдану/Музею Свободи – оскільки проекти потребують доопрацювання разом з робочою групою Музею Майдану / Музею Свободи і надають скоріше візію, ніж закінчений образ. Третю премію поділили між собою два проекти – 092001, автор Oana Mihaela з Дубліну, Ірландія та 040783 за авторством Філіпа Піщіка, Москва, Росія.
Міжнародний відкритий конкурс на концепцію оновлення громадського простору центрального ядра міста Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «Територія Гідності» був оголошений минулого року. Участь у ньому взяли 149 проектів із 13 країн світу.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».