Археологи продовжать дослідження на Поштовій площі в Києві на початку липні
Зокрема, як зазначив директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак, археологічні дослідження планується відновити на початку липня, повідомляє прес-службу КМДА.
Під час засідання також обговорювалася концепція майбутнього музею з археологічними знахідками та можливі методи їх консервації. Так, директор Національного науково-дослідного реставраційного центру Світлана Стрєльнікова повідомила, що вчені зараз займаються пошуком найбільш ефективного для артефактів методу консервації. За її словами, нещодавно було проведено низку експериментів з консервування археологічного мокрого дерева, знайденого на Поштовій площі.
“Дерев’яні конструкції, які ми виявили під час розкопок, просочені вологою. Щоб зберегти їх, і надалі помістити в експозицію, необхідно провести процес консервації. На сьогоднішній день ми вивчаємо різні методики, щоб максимально скоротити строки консервації. Зазвичай такий процес може зайняти до 15 років На час консервації знайдені дерев’яні знахідки можна замінити муляжами, що є світовою практикою”, — запевнила вона.
Нагадаємо, що археологічні роботи було призупинено у зв’язку з небезпекою для археологів та артефактів, а відтак експерти дослідили поки що невелику частину об’єкту.
За результатами засіданням інформаційного штабу, було ухвалено рішення запросити архітекторів проекту будівництва для обговорення концепції музеєфікації знахідок.
Крім того, учасники засідання обговорили проект кошторису на 2015 рік на проведення консерваційних робіт та орієнтовні строки археологічних робіт на Поштовій площі, відновлення яких заплановане на середину червня 2015 року.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.