ATR відновив мовлення
Його мета - в першу чергу підтримувати тих своїх глядачів, які живуть в Криму, на цьому наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.
"Для нас дуже символічно, що вчора увечері, напередодні першого дня місяця Рамадан, АТR відновив свої програми. Я дуже вдячний, що власник медіа-холдингу "ATR Group" Ленур Іслямов і окремі журналісти цього колективу обрали шлях відновлення мовлення - в першу чергу, для кримськотатарських глядачів, для тих, хто сьогодні живе в Криму. В мене знову укріплюється надія на те, що такими конкретними кроками ми не лише допомагаємо всім нашим людям, які живуть в Криму, зберігати свою гідність, самоповагу, але й зберігаємо їх усіх для того, щоб ми разом знову об'єдналися", - підкреслив Чубаров.
За його словами, для кримських татар після їх повернення - через майже півстоліття - на рідну землю, саме АТR був важливим як інформаційний, просвітницький, культурологічний канал. "Це був великий кримськотатарський Майдан, де одночасно люди спілкувалися, виховувалися і відновлювалися - і особливо мовою", - зазначив нардеп.
Він нагадав, у 2005 році було відкрито Радіо "Meydan", в 2007 - АТR, а через кілька років вони стали популярними для всіх у Криму і в Україні. Канал веде мовлення трьома мовами - кримськотатарською, українською, російською. З 1 квітня мовлення АТR в Криму немає, оскільки він за тих правових умов не зміг отримати ліцензії, хоч робив усе, щоб продовжити там мовлення. Переїхавши на материкову Україну, він зберіг архів, зокрема й ту частину матеріалів, які були зібрані з усього СРСР і поновлені на сучасних носіях.
"Ми закликаємо міжнародні інституції, уряди інших країн допомогти нам розвивати АТR для того, щоб зберігати культурну, мовну, релігійну ідентичність кримських татар в тих умовах, в які вони потрапили - в умовах повністю ізольованого Криму", - звернувся Чубаров.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
В Україні знаходиться центр Європи
Хочете побувати у центрі Європи? Тоді Вам обов’язково слід відвідати Закарпаття. Адже у центрі Європи знаходиться географічний центр Європи. Точне...