Вчені знайшли найбільшого пернатого динозавра. Фото
Про знахідку повідомляється в журналі Scientific Reports.
Zhenyuanlong suni, дромеозавр і близький родич велоцираптора, сягав двох метрів у довжину і жив 125 мільйонів років тому на території, вкритій густими лісами, де росли перші квіткові. Оперені ящери ділили територію з іншими динозаврами, а також саламандрами, амфібіями і численними ссавцями — наприклад, схожими на борсуків репеномами, які їли трупи ящерів.
«Пір'я Zhenyuanlong suni могли виникнути для того, щоб він міг справляти враження на самок і лякати конкурентів-самців. Подивіться на хвостове оперення павичів — воно потрібне їм явно не для польоту», — відзначає співавтор статті Стів Брюсатт (Steve Brusatte) з Единбурзького університету. Також ймовірно, що крилами Zhenyuanlong suni закривав і зігрівав свої яйця.
Автори дослідження не виключають також, що предки нового виду динозаврів могли літати, а у Zhenyuanlong suni пір'я і крила збереглися як рудименти. Нарешті, можливо і те, що крила допомагали ящеру бігати по похилих поверхнях і утримувати здобич (остання ідея висувалася у 2011 році).
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.