Винахідник зробив зручне ліжко-трансформер для АТО
Щоб вояки не спали на холодній землі, черкаський підприємець Максим Чернявський розробив ліжко-трансформер. Використовувати його можна і як ліжко, і як ноші для поранених. Конструкція потрапила до кількох рейтингів ТОП-10 винаходів для АТО. Хоча сам розробник ліжко-трансформер винаходом не вважає.
«Ми можемо використовувати як ліжко – швидке, розкладне, мобільне. І не дай Боже, в якості носилок для перенесення поранених. Усе це швидко складається – компактно, легко і зручно», – майже рік черкаський підприємець Максим Чернявський робить ліжка-трансформери на передову. Перші розробки тестували бійці, які поверталися із зони АТО до Черкас.
Ліжко-ноші виготовляють зі спеціальної тканини та металевих деталей. Зібрати конструкцію можна за 40 секунд. Довжина - два метри, а ширина 60 сантиметрів. Відстань до землі – 20 сантиметрів.
Ліжко-трансформер кілька разів потрапляло у ТОП-10 винаходів, які полегшують життя бійців на передовій. Однак Максим Чернявський не вважає його новаторством. Говорить, що лише вдосконалив давно розроблену металеву конструкцію.
«Звісно, тоді використовували значно гірші тканини за якістю. Ми змінили тканину на більш сучасну. І адаптували її до військових потреб – додали можливість використовувати, як носилки, можливість для зручності вкласти каремат, що особливо потрібно і зручно в зимовий час, і сам рюкзак», – говорить розробник.
Вартість ліжка-трансформера залежить від якості тканини. Найдешевше коштує близько 700 гривень, а найдорожче – більше 1000. Якщо конструкція служитиме військовим – підприємець робить знижку.
Найчастіше ліжка-ноші замовляють волонтери. Лише Черкаський обласний та міський військкомати – єдині державні структури, які придбали розробку за бюджетні кошти.
Важить зібрана конструкція чотири з половиною кілограми. Її легко носити за спиною у спеціальному рюкзаку. У мирний час Максим Чернявський планує продавати ліжка-трансформери як туристичне приладдя.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.