У Луцьку може завалитись пам’ятка XVII століття - краєзнавець
У Луцьку руйнується унікальна культурна пам’ятка, підземелля, яке датується XVII століттям.
Про це на засіданні представників громади та краєзнавців спільно з постійною комісією міської ради Луцька з міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму з питань збереження та розвитку історичного середовища міста розповів краєзнавець Ігор Левчук.
“Жоден з чиновників нічого не зробив для того, щоб внести пам’ятку архітектури до відповідного реєстру пам’яток, а це — кримінальна відповідальність, і пам’ятку умисно доводять до стану руйнації, щоб „її можна було прибрати, бо вона заважає корупційному будівництву“. Тому вважаю, що необхідно притягнути до кримінальної відповідальності чиновників за знищення культурної пам’ятки”, — відзначив І.Левчук.
Хоча громада і краєзнавці зупинили будівництво на місці цього підземелля три роки тому, однак з’явилась нова проблема — бездіяльність чиновників у вирішенні питання збереження культурної пам’ятки. Тому громада на чолі з краєзнавцями вирішила написати відповідний лист голові міської ради Луцька та Волинської обласної адміністрації, в якому прохатимуть притягнути до дисциплінарної відповідальності чиновників обласного управління культури і міського відділу охорони культурної спадщини.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.