Рішення щодо кримських скарбів буде не раніше кінця 2016 року - адвокат
Окружний суд Амстердама прийняв рішення провести ще один раунд обміну письмовими позиціями в процесі щодо частини виставки «Крим: Золото та секрети Чорного моря», судовий процес щодо якої триває у Нідерландах. Публічні слухання по цій справі можна очікувати влітку, а фінальне рішення - не раніше кінця 2016 року.
Про це в Укрінформу повідомив адвокат, що представляє Україну у цій справі, Маартен Сандерс.
«Суд прийняв рішення дати усім сторонам процесу ще один раунд письмових заяв», - сказа він.
За словами адвоката, це означає, що українська сторона матиме 6 тижнів ( із можливість продовження ще на 6 тижнів) для наданя своїх письмових аргументів суду. «Приблизно наприкінці грудня - лютому ми подамо наші аргументи і потім інша сторона матиме аналогічний період на відповідь», - зазначив він.
Сандерс пояснив, що після цього амстердамський суд призначить слухання. «Я очікую, що це буде не раніше літа», - сказав він.
На його переконання, винесення фінального рішення можна очікувати не раніше кінця наступного року. «Я думаю, що це станеться не раніше кінця наступного року, а може й пізніше», - відзначив він.
Адвокат зауважив, що така тривалість процесу є типовою для голландських судів. Крім того, на тривалість процесу може впливати необхідність врахування законодавства України голландським судом.
Як повідомляв Укрінформ, виставка «Крим: Золото та секрети Чорного моря» проходила в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по вересень минулого року. На ній були представлені найяскравіші предмети ювелірного мистецтва від античності до часів раннього середньовіччя з п'яти українських музеїв, чотири з яких розташовані у Криму. Конфлікт навколо виставки виник після анексії Криму. Амстердамський музей заявив, що чекатиме на рішення суду, куди повертати залишки виставки. Сторонами у процесі виступають – Україна, Музей Алларда Пірсона та кримські музеї. За словами адвоката Маартена Сандерса, позиція України у процесі грунтується на тому, що Україна була і залишається власником експонатів, а музеї лише здійснювали оперативне управління ними.
За даними Міністерства культури України, зараз мова йде про повернення 565 музейних предметів, 2111 одиниць зберігання. Їхня загальна страхова вартість - 1 438 625 євро.
Найдорожча частина виставки після завершення експозиції була повернута в Україну. До Києва повернулися вироби з золота, срібла та бронзи. Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч та піхви до нього, а також сарматські коштовності: прикраси та предмети побуту. Страхова вартість уже повернутих експонатів складала 11 500 000 євро.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
В Україні знаходиться центр Європи
Хочете побувати у центрі Європи? Тоді Вам обов’язково слід відвідати Закарпаття. Адже у центрі Європи знаходиться географічний центр Європи. Точне...
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові