Археологи знайшли давньоруське підземелля в Чернігові
Про нього на прес-конференції розповів завідувач відділу наукових досліджень печер та пам'яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Володимир Руденок.
"У минулому році нам вдалося потрапити на територію приватної садиби, попередні господарі якої були до нас не надто люб'язні, і виявити достатньо цікаву підземну споруду кінця XVII - початку XVIII сторіч, без сумніву, культового призначення", - сказав Руденок.
Відомий у Чернігові дослідник печер розповів, що підземелля знайдено на схилі яру навпроти Іллінської церкви. Цей схил був досить добре досліджений у ХХ столітті, і в ньому було знайдено чимало давньоруських печер. Відтак, вважалося, що й шукати там більше нічого. І ось приємна несподіванка - ще одне підземелля із замурованим цеглою, імовірно, підземним ходом.
Під забудову земельна ділянка з цією печерою була віддана в 1951 році. Родина, яка її отримала, кілька років навіть жила у цій викладеній цеглою споруді. Пізніше збудувала поряд дерев'яний будинок і переселилася туди. Відтоді підземелля використовується у господарських цілях.
Починається воно дев'ятьма сходами шириною 2,6 м, які круто спускаються вниз. Вони ведуть у приміщення площею 12 кв. м зі стінними нішами, яке археологи умовно назвали каплицею. Звідти ж углиб схилу йде вузький підземний хід. Він теж починається сходами, а закінчується муруванням. А що за тією стіною - поки що невідомо.
"Там має бути щось найцікавіше", - зазначив Руденок.
За його словами, із власниками садиби є домовленість про продовження дослідження підземелля. А поки що археологи припускають, що воно є частиною комплексу підземних споруд Новоантонієвих печер, які використовувались для поховань. Адже і план новознайденого приміщення, і розміщення стінних ніш, і його розміри такі ж, як і в раніше виявлених поряд і досліджених печерах.
"Цілком можливо, що це було колись одним-єдиним давньоруським комплексом, перебудованим у XVIII сторіччі", - сказав археолог.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.