Декомунізація - початок деокупації Криму - В'ятрович
Населеним пунктам окупованого Криму в рамках декомунізації повернуть історичні назви. Таке рішення було прийнято на зустрічі представників Меджлісу кримськотатарського народу та Українського інституту національної пам'яті.
Про це інформує офіційний сайт Українського інституту національної пам'яті.
"Відбулася зустріч представників Меджлісу кримськотатарського народу та Українського інституту національної пам'яті щодо узгодження переліку населених пунктів Криму, які будуть перейменовані в рамках декомунізації. Також були присутні представники відділу Уповноваженого Президента України з питань кримськотатарського народу", - сказано в повідомленні.
Голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович наголосив, що головним критерієм при виборі нової назви є думка місцевої громади. "Оскільки в окупованому Криму неможливо провести громадські слухання, Український інститут національної пам'яті звернувся до Меджлісу кримськотатарського народу".
Перейменування в цих населених пунктах відбудеться на підставі рішення Верховної Ради за рекомендаціями Інституту та Меджлісу.
Дуже символічним назвав перейменування саме в тій ситуації, коли Крим окупований, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
"Мешканці Криму, які живуть на окупованій території, проводять паралель між режимом, який там зараз встановлюють, і радянською владою. Майже всі явища злочинного тоталітарного характеру повернулися разом із російською окупацією. Серед людей панує донощицтво, страх, бо в будь-який момент каральні органи можуть увірватися в дім, в храм, як це було за радянських часів", - розповів Чубаров і додав, що водночас, у Криму нині є немало тих, хто демонструє мужність, гідність, не йде на співпрацю з так званою владою.
"Коли вони отримають з України, своєї держави, такий міцний сигнал у цей тяжкий час - це буде для них величезна підтримка. Вони ще раз укріпляться у вірі, що як би там зараз у Криму не було, але розвиток іде вперед, і ми відкидаємо все те страшне минуле, яке до цього часу тримало нас через символи і зараз утримується російською окупаційною владою. Прийняття відповідної постанови щодо повернення історичних назв і скасування символів комуністичного режиму буде ще одним внеском до звільнення Криму", - вважає Чубаров.
"Декомунізація - початок деокупації Криму", - підтримав позицію голови Меджлісу В'ятрович.
Як відомо, парламент розпочав процедуру надання нових назв замість тоталітарних комуністичних українським містам і селам. 175 топонімів уже отримали нові найменування.
На тимчасово окупованих територіях, зокрема й у Криму, місцеві громади позбавлені можливості запропонувати нові назви, тож фахівці Інституту проводять пошукову роботу, аби знайти історичні назви, та організовують консультації з Меджлісом кримськотатарського народу.
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...