Вчені знайшли нові факти "гонки" неандертальця і людини
Слідами ДНК, які були знайдені в геномі неандертальця, було з'ясовано, що ми почали змішуватися з нашими вже вимерлими родичами 100 000 років тому. Раніше передбачалося, що обидва види увійшли в контакт тільки тоді, коли сучасні люди покинули Африку - 60 000 років тому.
«Це важливо для розуміння історії сучасної людини і неандертальців», - сказав доктор Сергі Кастеллано з інституту "Макса Планка". Нові відкриття вчені зробили після обробки залишків неандертальця жіночої статі, які були знайдені у віддаленій печері в горах Алтаю в Сибіру.
Генетичний аналіз останків показав, що частини людської ДНК вже містилися в її геномі, що доводить, що два види спілкувалися між собою 100 000 років тому. Ці частини ДНК відіграють важливу роль у багатьох аспектах - від нашої імунної системи до нашої схильності до певних захворювань. Протилежний рух генів від чоловіків до неандертальців показує, що спаровування відбулося насправді набагато раніше, ніж вважалося раніше.
На даний момент ще не ясно, який вплив це справило на самих неандертальців. Проте, результати проливають нове світло на історію людської гонки з неандертальцем. Якщо ранні люди мали статеві контакти з неандертальцями 100 000 років тому, то вони повинні були покинути Африку набагато раніше, так як останки наших близьких родичів не були знайдені на цьому континенті. Це означає, що люди покинули Африку до масового переселення, що стався 40 000 років тому.
«На даний момент ми не знаємо, як це сталося, і чи було можливим спаровування між партнерами окремих груп, які атакували членів інших видів і крали у них жінок», - говорить професор Кріс Стрінгер з музею природної історії в Лондоні.
Джерело: vnews.agency
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.