Україна поступово втрачає соснові ліси через всихання дерев - експерт
Про це заявив директор Національного представництва міжнародної неурядової організації Лісова опікунська рада в Україні Павло Кравець в інтерв'ю газеті "Голос України".
"Дослідження свідчать, що всихання поширилося на 134 тис. га, або майже 6% усіх соснових лісів, які перебувають у підпорядкуванні підприємств Державного агентства лісових ресурсів України. Переконаний, що ситуація у заповідниках, національних природних парках, агролісгоспах не краща. Тенденція до всихання спостерігається з півдня на північ. Сьогодні ми є свідками поступової втрати наших соснових лісів на півдні та у центрі країни - в Херсонській та Черкаській областях", - сказав він, додавши, що за кілька років уже не можна буде побачити у тому вигляді, який існував раніше відомий Черкаський бір.
Так, за словами Кравця, найбільші осередки всихання спостерігаються, окрім зазначених областей, у Волинській, Житомирській, Київській, Чернігівській, Харківській та Полтавській. Потерпають у першу чергу насадження, які знаходяться у Лісостепу та на переході до Полісся.
"Слід наголосити, що це проблема не окремого господарства, регіону чи України. З такими викликами зіштовхнулися інші країни Європи. За прогнозами вітчизняних учених, унаслідок змін клімату, природний ареал поширення сосни може зміститися з півдня на північ до 300 км", - підкреслив він.
При цьому, експерт зауважив, що проблема всихання торкнулася не тільки сосни, а й інших порід, зокрема, гостро стоїть питання з всиханням ялини в Карпатському регіоні, дуба та ясеня - в рівнинній частині країни.
"Це серйозний виклик для лісового господарства, який не можна недооцінювати. Тому вже зараз необхідно здійснювати певні заходи з тим, щоб попередити негативний розвиток цієї ситуації. Мова - про перехід від традиційних методів ведення лісового господарства до так званих адаптивних, коли необхідно прогнозувати реакцію та розвиток лісових екосистем в умовах високої динаміки змін навколишнього середовища та потреб суспільства", - наголосив Кравець.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.