Коли ми стали частиною Росії, український ринок закрився для нас повністю
Феодосія
- У минулому році у нас була непогана виручка, - зізнається керівник кафе «Сакура» Вадим. - Було досить туристів саме нашого сегмента: тих, хто дивиться на цінники. Ми ще спеціально подемпінговалі: зробили цілий ряд страв на 10-20, навіть 30 рублів дешевше, ніж у конкурентів, і в результаті у нас постійно були відвідувачі.
За словами Вадима, мови про те, щоб за сезон заробити гроші, яких вистачить на весь рік, що залишився, зараз не йде. «Заробіток в 3-4 рази нижче, ніж до санкцій. Намагаємося не закритися.
Тема доступності відпочинку на півострові хвилює багатьох кримчан, які працюють в галузі туризму.
- Особисто я вже вирішив йти на фінансові поступки, - каже власник пересувного тиру Олег Бондаренко. - Ціну опустив нижче плінтуса: в минулому році виставив 250 рублів за 20 пострілів і прогорів, зараз - 150 рублів. На травневих за три денний 2000 «підняв». Але хіба це гроші? Люди потрібні, постійний потік ...
Ялта
Жінка з табличкою «Здам кімнату» розповідає:
- У 2014-му був взагалі провал. До травня у мене нічого заброньовано не було. У червні на тиждень гості заїхали. У 2015 році трохи кращі: липень-серпень туристи були. Але все одно провал. Навіть на роботу довелося влаштуватися. Прибиральницею на віллі в Масандрі працювала, кухарем в їдальні на набережній, манікюр на замовлення робила. А зараз дала «ВКонтакте» оголошення, що здаю квартиру, - і замовлення пішли. Уже 120 000-150 000, за моїми підрахунками, повинна запрацювати ... Туреччину ж з Єгиптом заборонили! Всі до нас тепер їдуть!
Біля причалу зазиває на екскурсію на теплоході «Азов» чоловік в гумових капцях, коротких чорних шортах і майці-алкоголічці. Рефат - екскурсовод мимоволі: чотири роки тому він був матросом на торговому судні. Зарплата - 1500 доларів на місяць. В кінці 2011 року підвело здоров'я.
- З морем рвати не захотілося, і ось я - співвласник цього катера, - говорить Рефат. - Життя, звичайно, ні в які рамки: в хороший сезон ще тисяч 10-12 доларів заробляли на брата, а в останні роки просто клеїли дурня, все одно підробляти десь доводиться: то на будівництві, то ще десь.
- Наскільки прибуток зменшився?
- Раз на п'ять.
Цього року Рефат теж чекає хорошого сезону.
- Питання, що буде далі, в 2017 році. Ось про це треба думати. Якщо Туреччину і Єгипет дозволять, то люди до нас приїдуть? Думаю ні. У Криму живуть одним днем: сьогодні взяти, а завтра хоч трава не рости.
«Коли ми стали частиною Росії, український ринок закрився для нас повністю. Стався справжній обвал »
Туристу з необмеженим бюджетом запропонувати свої послуги в Криму готові численні трьох- і чотиризіркових готелі (п'ятизіркових на півострові немає). Власник одного з таких готелів на умовах анонімності погодився розповісти, чого чекає сектор преміум-відпочинку від сезону-2016.
- Після кризи 2008 року на кримському туристичному ринку склалося таке співвідношення туристів: 70% - з України, 30% - з Росії. При цьому росіяни чомусь любили приїжджати тільки в липні і серпні: ні в червні, ні у вересні, ні тим більше в інші місяці їх тут не було. Коли ми стали частиною Росії, український ринок закрився для нас повністю. Стався справжній обвал. Сезон 2014 року був дуже важким. У 2015 році намітилося невелике зростання - 10-15%, тому що Крим все ж відвоював якусь частку на російському ринку. Але при Україні ми навіть в холодну пору року мали завантаження 40-50%. Зараз багато готелів стоять порожніми. Я в цьому році прийняв рішення: не піднімати ціни за проживання, хоча дуже хочеться - все дорожчає, витрати на утримання готелю ростуть. Але розумію, що якщо підніму - залишуся без гостей. Буду вважати успіхом, якщо завантаженість в сезон складе 70-75%, хоча при Україні, звичайно, стабільно були всі 100%.
За словами господаря готелю, росіяни, які приїжджали в кримські VIP-готелі до 2014 року, зараз їхати на півострів не хочуть.
- Впало якість обслуговування, - пояснює він. - Раніше основу обслуговуючого персоналу у нас становили приїжджі з материкової України. Їм тут платили непогано, вони і працювали якісно. А зараз ситуація така: українцям їхати сюди і працювати в сезон невигідно, тому що платять, як раніше, а проживання в Криму тепер в рази дорожче; росіянам їхати невигідно, тому що на материку платять більше, ніж тут. А кримчан, вибачте, працювати не змусиш ... Так і втрачаємо клієнтів. Вони в Європу їдуть, де кризи немає.
Джерело: charter97.org
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».