Співробітників НІЕЗ «Переяслав» примусово відправляють у неоплачувані відпустки
Колектив заповідника стурбований ситуацією, що склалася. В черговий раз виконуючий обов’язки генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Лукашевич Олексій Михайлович на минулому тижні зібрав збори та завуальовано, як тільки він може це зробити, розповів про нестачу коштів по фонду заробітної плати.
Керівникам структурних підрозділів пропонувалося як вихід з ситуації, переговорити з підлеглими, та запропонувати їм, звісно «добровільно», йти за свій рахунок у відпустки. Начебто, підвищення екс-прем’єром Яценюком заробітніх плат бюджетникам з травня місяця виявилося критичним для установи в грошовому еквіваленті. Це вже друга спроба Олексія Михайловича за півроку змусити колектив «добровільно» писати заяви.
Все б нічого, але така наука, як статистика, та закон «Про інформацію» змушує навіть не таких «економістів» як Лукашевич відповідати на поставлені питання. Коли в минулому, 2015 році, профспілка боролася за виплату «оздоровчих» працівникам заповідника, слухаючи виступи адміністрації про нестачу грошей, виявилось, що економія коштів за рік склала 424 тис.грн., з яких були вибірково здійснені різні доплати «своїм» працівникам. Тобто, деякі члени колективу не отримали «оздоровчі», кошти на поховання і т.д., про що вказано у колдоговорі, в той час як «симпатики» Олексія Михайловича отримували за «лояльність», яка в наказах була перефразована у «наполегливу працю, доплату за пророблену роботу» і таке інше.
Виступаючі на цьогорічних зборах голови двох профспілок, які існують в установі, заявили про несприйняття такої пропозиції, як «розмова» з підлеглими про відпустки за свій рахунок. Було багато дебатів та звинувачень з різних сторін, але цікавим виявилось інше. Після зборів керівників підрозділів засідання провів профспілковий комітет ППО НІЕЗ «Переяслав» та вдруге висловив недовіру чинному очільнику закладу, тобто Лукашевичу Олексій Михайловичу.
А тепер трішки передісторії…
15 жовтня 2014 року наказом Міністра культури Нищука Є.М. був заключений контракт з переможцем «так званого» конкурсу, без жодного дня стажу роботи в закладах культури та на керівних посадах Лукашевичем Олексієм Михайловичем, про що можна ознайомитися в тогочасних публікаціях в ЗМІ. Профспілка ППО НІЕЗ «Переяслав» в липні 2015 року висловила недовіру Лукашевичу та надіслала вимогу екс-Міністру культури Кириленку В., відповідно до ст.45 ЗУ «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» про розірвання контракту. Вимога була проігнорована, тож профспілка вимушена була звернутися до Адмінсуду, де як відомо справи «застряють» надовго. Тим часом, контракт з Лукашевичем не було продовжено, а колектив «годували» обіцянками провести конкурс на посаду гендиректора закладу. Навіть, звернення громадських організацій та численні публікації в ЗМІ щодо заняття підприємницькою діяльністю як ФОП Олексія Михайловича в порушення п. 5 Декрету КМУ від 31.12.1992 р.та вирубка акації Шевченківського періоду перебування в Переяславі в музеї «Заповіту» не змогли «достукатися» до очільника Мінкульту Кириленка В. Постійні відписки за підписом заступника Ліхового І. вже, навіть, не сприймалися працівниками заповідника.
Наразі маємо «смуту» в колективі. Терпець у працівників увірвався.Чому установу до цих пір очолює людина, яка грубо порушувала трудове законодавство, на яку відкрито кримінальне провадження за фактом перешкоджання діяльності профспілки за №12015110240000772, яка не може забезпечити працівників обов’язковими виплатами, займається підприємницькою діяльністю як ФОП, та за вказівкою якого вирубали музейні реліквії- столітні дерева? Коли Мінкульт поставить крапку в цьому питанні? Чому не можна призначити до результатів конкурсу виконуючим обов’язки фахівця з числа трьох заступників, що зекономить кошти, які йдуть з фонду заробітної плати на оплату «в.о.» та надасть змогу Лукашевичу Олексію Михайловичу брати участь у конкурсі на загальних засадах, не використовуючи адміністративний тиск, що вже набирає обертів після висловлення недовіри йому, як керівнику установи????
Наталія Ярема,
громадський активіст
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...