Бандура, виготовлену в концтаборі в Італії, передано до музею на Тернопільщині
Про це повідомили в Музею.
Як зазначив старший науковий співробітник музею Микола Проців, цей інструмент передав житель району Мирон Постолан, який свого часу прибув сюди з Великобританії і нині живе в селі.
"Мирон – бандурист, створив у себе вдома самобутній Музей кобзарського мистецтва. Він має унікальну колекцію автентичних музичних інструментів – кобз, лір, бандур. Одну з них, виготовлених українськими військовополоненими в італійському таборі в Рюміні у 1948 році, колекціонер передав у дар нашому музеєві», - розповіли в музеї.
Наразі у світі збереглося лише чотири таких бандури – три у приватних колекціях в США та одна – відтепер у Бережанському краєзнавчому музеї.
Цю бандуру українські майстри-військовополонені з Української дивізії «Галичина» створили з дощок, шматків знайденого дерева. Інші частини бандури були зроблені з гільз, струни - з телефонного дроту.
На такому інструменті в’язні акомпанували відомому табірному хору "Бурлака", на унікальних бандурах грав і перший квартет українців-бандуристів з Ріміні.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...