Україна туристична

Main Menu

  • НОВИНИ
  • День міста
  • Україна в цифрах
  • Цікава Україна
  • Топ-10
  • СТАТТІ
  • Додаткове меню
  • ФЕСТИВАЛІ
 

Реліктовий загарбник знищує вітчизняні водойми

Деталі
Туристичні новини
25 вересня 2016
Перегляди: 721

26 вересня о 15:00 в приміщенні Держрибагентства (Київ, вул. Січових Стрільців, 45а) відбудеться Круглий стіл«Негативний вплив Водяного Горіха на екосистему Київського водосховища: шляхи виходу з ситуації»

Протягом кількох місяців велася системна робота щодо вивчення даної проблеми із виїзними нарадами на водосховище та засіданнями з приводу неконтрольованого розростання Водяного Горіха. В ході круглого столу цей процес має бути фіналізовано та запропоновано вирішення даної проблемної ситуації.

Рішення має бути комплексним, адже питання розростання Водяного Горіха вийшло за береги  Київського водосховища і стає загальнодержавною екологічною проблемою.

Нагадаємо, з 2009 року Водяной Горіх було занесено до Червоної книги, тому знищувати його суворо заборонено. Але, за словами експертів, 14 квадратних кілометрів  Київського водосховища заросло цим «краснокніжним» загарбником. За останні кілька років неконтрольовані розростання чиліму зменшили рибопродуктивність водосховища на 35-40%. Існуючі зарості чиліму призводять до зменшення рибопродуктивності у середньому на 400 тонн щорічно. Така ситуація спричинена тим, що Водяной Горіх сповільнює розвиток фітопланктона - генератора кисню. Піл ним риба не живе там «мертва вода». В деяких країнах Водяной Горіх переробляють, плоди застосовують у їжу, а листя та коріння в парфумерній та фармацевтичної промисловості.

В заході візьмуть участь представники від Держрибагентства, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної екологічної інспекції, Держводагентства, Інституту рибного господарства Національної аграрної академії наук, Інституту гідробіології, Інституту біології НАН України, Національна Екологічна Рада України, Асоціації рибалок України, Асоціації рибопромисловиків Київського водосховища, представники рибопромислових підприємств та природоохоронних громадських організацій.


  • Попередня
  • Наступна

    Цікава Україна
    серп. 3, 2016

    Цілющі води «Української Швейцарії»

    Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці. 

    Цікава Україна
    лют. 23, 2016

    Озеро Кагул - український вирій

    Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.

    Цікава Україна
    лют. 23, 2016

    Його називають «Каньйоном Диявола»

    Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...

    Copyright ©2026 Україна туристична


    main version