Вчені спрогнозували підвищення середньої температури на Землі
Кліматологи виявили, що в найближчі тисячоліття на Землі стане тепліше в середньому на сім градусів.
Вчений-кліматолог Каролін Снайдер з Стенфордського університету в США побудувала графіки зміни середньої глобальної температури поверхні Землі за останні два мільйони років. Вона використала понад 20 тисяч кліматичних реконструкцій, йдеться в статті журналу Nature.
За її даними, глобальне зниження температури Землі зупинилося на нинішньому рівні приблизно 1,2 мільйона років тому, а максимальні розміри льодовиків були на планеті приблизно 900 тисяч років тому. Охолодження Землі зупинилося, ймовірно, перед початком плейстоцену.
Каролін Снайдер підрахувала, що, якщо вміст парникових газів стабілізується на нинішньому рівні, це призведе до загального потепління в діапазоні від 3 до 7 градусів Цельсія з ймовірністю 95%. У той же час, подібна зміна температури може призвести до збільшення обсягів вуглекислого газу в повітрі протягом декількох тисяч років.
Дослідження представляє найдетальнішу на сьогодні реконструкцію зміни середньої глобальної температури поверхні планети.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.