Невицький замок - один з найстаріших замків України, аналогів якому немає у всій Європі
Автентичність замку не має аналогів у всій Європі.
Точний час початку будівництва легендарного замку невідомий, однак є дані про те, що в ХІІ столітті замок вже виконував оборонні функції. Біля підніжжя гори, на якій розташоване це зміцнення, в той час проходив найважливіший торговий шлях, що з'єднував південну і центральну Європу з Польськими володіннями по той бік Карпат. Крім того, з оглядової вежі Невицького замку добре проглядається вся долина річки Уж аж до самого Ужгорода. На початку ХІІІ Замок та околиці знаходилися під управлінням воєводи Амадея Фінти.
З 1328 року Замок переходить в управління до графів Другетів і залишається під ним аж до XVII століття. У 1644 році бунтівний воєвода Ракоці вигнав з фортеці війська Другетів і частково зруйнував зовнішні зміцнення.
З 1711 року Невицький замок перейшов в державне управління і залишався в забутті більше двохсот років. У 1923 році будівля була визнана історичною цінністю, були проведені відновлювальні роботи, також був відновлений дерев'яний каркас даху оглядової вежі. У 1939 році фортеця знову послужила за своїм прямим призначенням. Близько 4 години стримували натиск угорської армії відступаючі чеські вояки. При цьому фортеця знову отримала значні пошкодження. Боязкі спроби реставрації проводилися в з 1960 по 1970 роки, однак це трохи призупинило руйнівні процеси. Наразі замок перебуває в аварійному стані.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.