На фестивалі однієї вулиці українцям показали "Німецький Харків"
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
... На Університетській і по сусідству, розповідають екскурсоводи, розміщені аж 11 будинків, пов'язаних з історією українсько-німецьких зв'язків, починаючи з XIX століття. Саме на Університетській в 1805 році відкрився Харківський імператорський університет, в якому половина викладачів була з німців, а перший професорський склад добирав сам Йоганн Вольфганг Гете... Популярний - весь в дзеркалах - нинішній кондитерський магазин "Ведмедик" розміщений в будівлі знаменитої на початку минулого століття кондитерської Жоржа Бормана, що з петербурзьких німців... А унікальна за архітектурою будівля пологового будинку №2 - ні що інше, як збудована колись при підтримці німецьких підприємців Жіноча лікарня імені Жозефіни Гельфріх...
"Проект "Німецький Харків" реалізований у рамках уже традиційних Тижнів Німеччини в Україні. Матеріали для екскурсій запозичені з книги "Deutsches Харків (Німецька Харків)", співавтором якої є харківський історик і журналіст Пилип Дикань, а сама книга видана у Харкові в рамках Тижнів Німеччини в Україні-2015", - пояснює Почесний консул Німеччини в Харкові Тетяна Гавриш.
За її словами, на історичних будинках почали встановлювати таблички з QR-кодами: "Відсканувавши їх на своєму смартфоні, ви потрапите на інформаційний портал і дізнаєтеся про українсько-німецькі зв'язки детальніше".
На Університетській також відбулися концерти дитячого фольклорного колективу Deutsche Quelle, майстер-класи з приготування традиційних німецьких страв, конкурси, виставки-продажі виробів народних майстрів.
Показово, що сьогодні вулиця Університетська діє як пішохідна в рамках громадського проекту "Свободу пішоходу". Увечері в кафе "Тепло" відбудеться обговорення проекту, причому, обіцяють організатори, усім буде тепло і затишно.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...