Україна шукатиме інвесторів для будівництва парку сонячної енергії у Зоні відчуження - Зубко
Україна на міжнародній спеціалізованій виставці Expo-2017, що пройде у Казахстані і буде присвячена альтернативній енергетиці, шукатиме інвесторів для будівництва парку сонячної енергії у Зоні відчуження.
Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.
"На Expo-2017, що буде присвячена альтернативній енергетиці, однією з пропозицій України стане залучення інвестицій у Зону відчуження. Уряд ухвалив рішення, що передача в оренду державного майна, розташованого у Зоні, здійснюватиметься з урахуванням понижуючого коефіцієнта на вартість оренди. Можливо, з’являться інвестори, які захочуть не лише облаштувати парк сонячної енергії", - сказав Зубко.
Він переконаний, що це дасть можливість поступово перетворити Зону відчуження на зону інвестиційної привабливості.
"Тут збереглися надпотужні електричні мережі, розраховані на можливість додаткового приєднання генерації. У «Зоні» є поля, проліски – і все це дає можливість облаштування парку сонячної генерації. Поки землі не можуть використовуватися для сільського господарства, але можливість використання під сонячну енергію є", - зазначив віце-прем'єр.
Він розповів, що 10-кілометрова Зона навколо станції буде закрита ще дуже довгий час.
"У межах 30-кілометрової зони буде відокремлена та частина, яка була дійсно уражена, вона також буде закрита у зв’язку з високим радіаційним фоном. На безпечній території збудують заповідник. Остап Семерак (міністр екології та природних ресурсів України - ред.) над цим працює", - додав Зубко.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...