Київ ризикує залишися без каштанів
Пройшло 4 роки, і журналісти вирішили дізнатися, чи замінили саджанці звичайних білих каштанів на екзотичні бріоті.
Квітень 2013 року. Тодішній голова КМДА Олександр Попов із секретарем Київради Галиною Герегою урочисто висадили у серці столиці, на Хрещатику, 289 саджанців екзотичного сорту каштанів – червоних бріоті. Ці каштани закупили в Італії через посередника в Україні – компанію «Професійний садівник». Загалом витратили більше 1 мільйона гривень.
«Зеленбудівці переплатили на закупівлі скандальних саджанців значну суму. Кожен саджанець коштував місту понад 4 тисячі гривень, у той самий час, у рік закупівлі такі ж каштани можна було придбати за 900-1200 гривень», – говорить еколог Олександр Соколенко.
Та мало того, що каштани виявились, можна сказати, золотими, влітку вони зацвіли не червоним, як всі очікували, а звичним білим кольором. Спеціалісти провели експертизи: тільки 2 дерева з майже 300 саджанців були червоними бріоті – інші ж виявилися різновидами білого кінського каштану.
На компанію поставника подали позов до суду. Суд встановив: власними коштами компанія має пересадити дерева та замінити їх на довгоочікувані саджанці з червоними свічками. Проте, цього не сталося і зараз, майже 4 роки потому.
А у 2015 році компанія посередник «Професійний садівник» знову засвітилась у тендерах. Київзеленбуд мав придбати з їх допомогою 2000 тюльпанів для виставки. Проте, активісти відкрили очі чиновникам на репутацію компанії, і результати тендеру заморозили. А от саму компанію – ні. Хоча італійських каштанів на наших вулицях ми досі не бачимо.
Крім того, що з новими каштанами киянам не пощастило, екологи ще й заявляють, що каштани взагалі ризикують зникнути з візитівки Києва, бо просто не витримують екологічного навантаження: щоденні затори на дорогах завдають деревам невиправної шкоди.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...