На Харківщині є унікальний "цукровий" замок
Проектування замку почалося в 19 столітті за Павла Ольховському поблизу річки Мерчик. Однак під заступництвом поміщика садиба незабаром почала руйнуватися і її викупив магнат Леопольд Кеніг.
Цукровий магнат Кеніг подарував Шарівському палацу друге життя, несучи новомодні елементи в архітектуру будинку. У підсумку замок знайшов шалене готичне забарвлення, а з ним і загадковість.
Садибу Кеніга також називають цукровим замком і ось чому.
Так, згідно з легендою дружина цукрового барона була на рідкість красива і приваблива.
Всіма правдами і неправдами, кажуть, що навіть чаклунськими чарами Кенігу вдалося одружити на собі красуню, але закохати її в себе він не зміг.
Його дружина мріяла влітку кататися з гірки на санях, а барон, бажаючи догодити дружині, розпорядився засипати цукром одну з височин біля замку. З тих пір пагорб називають цукрової гіркою, а саму садибу - цукровою.
Джерело: ukraine-is.com
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...