У Криму окупанти знищують червонокнижні дерева
Кримчани викладають в мережу відео, на яких від дерев на території табору залишилися одні пеньки. Дерева зносять заради зведення масштабної стіни навколо табору.
"Вони хотіли б поставити стіну на кордоні земель селища Гурзуф і" Кипарисовий "(один з таборів" Артека "- ред.), Але це їм не вдалося. Справа в тому, що в цьому місці, коли будували вулицю Ленінградську, її рівень насипали, вона підноситься над рівнем території "Артека". І тротуар, по якому ходять люди, нависає над схилом на консолях. Тому, щоб поставити тут стіну, їм доводиться пиляти вікові дерева ", - розповідають гурзуфські громадські працівники.
Активісти поскаржилися в "Мінекології" Криму, де їм роз'яснили, що у "Артеку" є дозвіл на вирубку 118 дерев. Натомість табір повинен посадити нові за коефіцієнтом 1,2. Однак існує і варіант грошової компенсації. "Артек" робить, що хоче, а держава просто перекладає гроші з однієї своєї кишені в іншу ", - вважають гурзуфци.
За їх словами, в глибині "Кипарисовому" пиляють старі кедри. Але зафіксувати цей факт жителям опслека не вдалося - на територію табору їх не пускають.
Під горою Аю-Даг кілька тижнів тому були спиляні масивні сосни. Приїхала з "Мінекології" комісія не змогла визначити по пнях їх приналежність до червонокнижних, але зате виявили сім свіжих пнів ялівцю, який точно занесений до Червоної книги.
Громадські працівники шкодують, що їм не вдалося зафіксувати факт вирубки самосівні гаї фісташки туполистої, що росте на ГУРІВСЬКА каменях. Ця рослина також занесено до Червоної книги.
Керівництво "Артеку" запевняє, що на кожне знесене в таборі дерево у робочих є порубкових квиток, і табір обов'язково проведе компенсаційні роботи з озеленення території.
Нагадаємо, що гурзуфци програли суд по поверненню їм 40 га землі, які забрав "Артек". Дана земля є власністю селища і включає житлові будинки, два кладовища, дороги загального користування та пляж "Гурівські камені".
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».