Киян атакують отруйні змії
У Києві зафіксовано перший цього року випадок укусу людини отруйною змією.
Про це "Обозревателю" розповіли медики.
Жертвою нападу плазунів в кінці минулого тижня став 27-річний чоловік. Змія напала на молоду людину на території Лісового кладовища в Деснянському районі.
У прес-службі департаменту охорони здоров'я КМДА "Обозревателю" даний випадок підтвердили.
"Стан потерпілого стабілізувався, проте розповідати будь-які подробиці він відмовляється", - розповіли в прес-службі.
Тим часом багатьох киян цікавить питання, чи є в столиці сироватка проти зміїних укусів. Відзначимо, що в минулому році такого препарату в Києві не було. Детальніше про ситуацію з лікуванням постраждалих "Обозревателю" розповів головний токсиколог міського департаменту охорони здоров'я, кандидат медичних наук, доцент Сергій Недашковський.
За його словами, на території міста (ліс, парки, болота) з отруйних змій живе гадюка звичайна. Напади на людей відбуваються досить рідко - 10-12 випадків за рік, а то й менше. При цьому летальних випадків практично не буває.
"Якщо укус прийшовся в кінцівку, людина може отримати місцеві серйозні ускладнення: розпухання, можливо, тромбоз. Але для життя укуси гадюк, як правило, представляють мінімальну небезпеку", - розповів Сергій Недашковський.
Що стосується надання медичної допомоги на госпітальному етапі, то, за його словами, в лікарні швидкої допомоги є сироватка проти укусів гадюки. Однак сироватка не є панацеєю. Протягом 10 років цього препарату, за словами головного токсиколога, в Києві не було, при цьому медичну допомогу постраждалим надавалася.
Недашковський підкреслив, що в разі укусу змії, необхідно негайно звертатися до медустанови. Однак потрібно знати, що допомога на догоспітальному етапі потерпілий може надати собі і самостійно.
"Протягом перших п'яти хвилин можна спробувати видавити отрута, сильно стиснувши місце укусу. Ні в якому разі не можна накладати джгут! Ранку потрібно обробити будь-яким антисептиком (спирт, йод, перекис водню), накласти стерильну, не сильно здавлює пов'язку. Якщо укус прийшовся на кінцівку, її потрібно знерухомити, наклавши шину. Яд поширюється по лімфатичних шляхах, і якщо м'язи працюють, він швидше поширюється ", - розповів Сергій Михайлович.
Далі потерпілого необхідно якомога швидше доставити в лікарню. Відзначимо, що відсмоктувати отруту з ранки не рекомендується, оскільки він може потрапити в тріщинки на губах.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.