Киян атакують гадюки і хворі кліщі
Перший випадок з укусом змії стався на Лісовому кладовищі 4 травня - постраждав чоловік. "Його доставили в лікарню, де він пробув під наглядом лікарів кілька днів, а після був виписаний", - повідомили "Сегодня" в департаменті охорони здоров'я КМДА. Другий випадок стався 8 травня на території однієї зі столичних лісопаркових зон.
За словами еколога Олександра Соколенко, постраждалі могли стати жертвами гадюк, яких в столиці мешкає дуже багато. "Біля Лісового кладовища є озеро Алмазне, а гадюки живуть саме недалеко від води", - пояснює Соколенко. У департаменті охорони здоров'я КМДА запевняють, що ймовірність летального результату від укусу змії дуже низька: "За останні кілька років в столиці не було зафіксовано летальних випадків від їх укусів. У потерпілого може бути біль, набряк, загальна інтоксикація, яка лікується спецпрепаратами без застосування сироватки ".
На природі кияни ризикують стати жертвами не тільки змій, але і кліщів. За словами глави Госпотребслужби Києва Олега Рубана, з початку року надійшло 70 звернень городян, які стали жертвами кліщів. "Для проведення аналізів на Трухановому острові та в Гідропарку було відібрано 80 кліщів. З них 9% заражені бореліоз (вражає нервову систему, опорно-руховий апарат, серце). У минулому році з 100 відібраних кліщів були зараженими 40-60%", - пояснює Рубан. Він додає, що в лютому-березні відповідні служби перевірили хімічне знищення комах, а влітку в місцях відпочинку будуть косити траву і встановлювати попереджувальні таблички.
Дивимося під ноги і не йдемо по траві
Щоб убезпечити себе від укусів небезпечних мешканців лісопаркових зон, киянам потрібно бути уважними на прогулянці.
"Багато гадюк мешкають в Голосіївському парку, Святошинському лісопарку, в районі озер уздовж проспекту Перемоги, в районі водогону, Конча-Заспи, біля берегів Дніпра і Десенки. Прогулюючись в цих місцях, потрібно дивитися під ноги і обходити високу траву біля води. Що стосується кліщів, то період їхньої активності припадає на кінець зими - початок весни і на другу половину літа - початок осені. Зустріти їх можна в будь-яких великих столичних парках. Кліщі сидять на траві, на висоті близько 20 сантиметрів, і можуть зачепитися за одяг проходить повз людини . Поетом у, прогулюючись по паркам, не варто ходити по траві, а тільки по стежках. Прийшовши додому, потрібно уважно оглянути себе на предмет наявності небезпечних комах і перевірити свій одяг ", - радить Олександр Соколенко.
Джерело: kiev.segodnya.ua
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...