Уже в найближчі роки Дніпро може стати болотом
Експерти зазначили, що цього року Дніпро і озера Києва"зацвіли" особливо пишно. Такому бурхливому цвітінню водойм є кілька основних причин. По-перше, мала проточність води. Дійсно, Дніпро "могутній і широкий" залишився тільки у спогадах класиків. Після того, як його перегородили дамбами, позбавивши власної течії, він не у змозі змити те, що в нього потрапляє з виробничими і побутовими стоками та сливами. По берегах Дніпра стоять мегаполіси, металургійні і хімічні гіганти, комунальні очисні споруди зі своїми скидами. Ріка з потужною течією перетворюється у "стояче болото", в якому рух води відбувається тільки за "бажанням" чиновника, що відкриває "заглушку" на дамбі або гідроелектростанції.
За зауваженням експертів, така ситуація потребує негайного вирішення, інакше можемо вже найближчим часом отримати екологічну катастрофу з основною водною артерією столиці у головній ролі. Держава має жорстко розглянути питання посилання контролю та відповідальності за забруднення водойм, починати потрібно також зі змін у законодавстві. Лише так ми будемо у змозі виправити ситуацію.
- Наприклад, понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води в зливову каналізацію, через яку в обхід очисних споруд вони потрапляють в Дніпро. У свою чергу фосфати викликають інтенсивне зростання водної рослинності, зокрема буро-зелених водоростей, які в буквальному сенсі "випивають" кисень з води, позбавляючи на мілководді життєвого простору молодь риби та інших водних мешканців, прирікаючи їх на загибель. Скільки разів природоохоронна громадськість ініціювала створення законопроекту, що забороняє застосування фосфатів у пральних і миючих засобах, але депутатам явно не до нього, - зауважує Тетяна Тимочко.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...