У скільки обійдеться зимовий відпочинок в Україні
Найпопулярніший напрямок внутрішнього туризму взимку в Україні – звісно, Карпати. Туди їдуть, щоб провести зимові дні на гірськолижних курортах або відпочити просто без спорту, тим паче, що зимові Карпати пропонують туристам безліч розваг – від катання на санях, квадроциклах, сноутюбах, снігоходах до риболовлі. Кожен може обрати спосіб відпочинку відповідно до своїх уподобань і гаманця.
«В основному відпочивальники обирають Закарпаття та Гуцульщину для своїх зимових розваг. Велика кількість туристів за активний відпочинок – лижі, санки, сноуборди. Звісно найбільше таких активностей можна знайти на Гуцульщині – Буковель, Драгобрат, Пилипець, Плай тощо. Серед прихильників релакс-відпочинку перше місце посідають термальні джерела на Закарпатті. Берегово, Косино, Вилятино – найпопулярніші локації серед туристів.
У передноворічний та різдвяний період зростає кількість туристів і у Львові. Ще одним популярним напрямком є Поділля. Сюди туристи зазвичай їдуть за унікальною архітектурою і давньою історією. Зазвичай, туристи обирають тури на 3 дні.
Ціни на триденний тур на Закарпаття та Гуцульщину коливаються в межах 1500-2000 гривень, в новорічний і різдвяний період – 2500-3500 грн.
Ціни на триденний тур на Поділля в межах 1500 грн, у святковий час від 2300 грн», – розповіла Finance.ua Ярина Дмитрієва, представниця туроператора «Відвідай».
В редакції finance.ua вирішили порахувати витрати на зимовий відпочинок в Карпатах, якщо ви плануєте його самотужки.
Буковель
На гірськолижному курорті Буковель можна забронювати проживання в готелі, котеджі, приватній садибі, на віллі чи в шале. Якщо на новорічні свята в планах є гірськолижний відпочинок, потрібно обирати місце проживання в залежності від віддаленості до підіймача.
Ціни на проживання в Буковелі, за інформацією сайтів із бронювання, стартують від 300 грн за ніч, середня вартість номеру на двох складає 1 380 грн. Звісно, на новорічних тижнях з 28.12.21 до 11.01.22 ціни вищі – високий сезон.
Найдорожче відпочивати в спа-готелях і шале.
Відпочинок у шале в Буковелі обійдеться у 300-700 тис. грн за 14 днів. Мінімальний розрахунок іде на 4 дорослих і 2 дітей.
У приватних садибах Буковелю проживання на двох на новорічних тижнях складатиме від 7 тис. 350 грн до 40 тис. грн, котедж на 4-6 людей – від 26,6 тис. грн до 58 тис. грн.
У спа-готелях Буковелю проживання на новорічних тижнях стартує від 76,7 тис. грн і доходить до 201 тис. 200 грн на двох.
Наприклад, в апарт-готелі Apartment Club ZimaSnow Ski & Spa, що розташований у Буковелі біля підіймачів, відпочинок на двох в апартаментах з видом на гори на двох новорічних тижнях обійдеться в 58 тис. грн. За словами представника готелю, ціни не змінюються вже 3 роки.
Найвищі ціни в спа-готелі Radisson Blu Resort, із ним конкурує готель Ganz & SPA, що в 15 м від підіймача № 5.
У готелі Mardan Palace, що розташований в Буковелі у 400 м від підіймача 1R, ціни теж не найменші, але високий сезон вже повністю заброньовано.
Проживання на інших курортах
Якщо гірськолижний відпочинок у Буковелі видається надто дорогим, можна зупинитися в Яремче – 30 км від Буковелю. Сюди можна просто приїжджати кататися на лижах.
У приватних садибах Яремче ціни в новорічні тижні починаються з 5 тис. 600 грн за 14 ночей і сягають 236 тис. грн. За ніч у котеджі – до 2500 грн. Утім, можна знайти житло й від 600 грн.
У Подобовцю ціни на проживання у приватних садибах та котеджах на двох на новорічні тижні (14 днів) стартують від 9 тис. грн і доходять до 43,3 тис. грн.
У Верховині ціни на проживання починаються від 4 тис. 934 грн і доходять до 124 тис. 446 грн на двох.
Трускавець. Ціни на проживання беруть початок від 1400 грн за 14 ночей для 2 дорослих до 287 тис. грн на такий самий період.
На Драгобраті – від 22 тис. 800 до 88 тис. 900 грн.
У Ворохті в садибі «Близнюки» беруть 2 тис. грн за двомісний номер у новорічні тижні. Після 11 січня ціна за півлюкс на 2 особи – 900 грн, котедж – 4 тис. грн.
У Східниці в садибі «Дримба» номери від 1300 грн за добу, але весь високий сезон вже заброньовано.
На «Хуторі Тихому» у с. Сергії Чернівецької області ціни стартують від 1 тис. 200 грн за добу до 27 грудня 2021 року, тобто, до початку високого сезону.
Покататися на лижах. Скільки треба грошей
Вартість скіпасу – пропуску на підйомник – залежить від сезону й курорту. Наприклад, загальний скіпас у Буковелі коштує, орієнтовно, 650 грн, а у високий сезон – 1 тис. 50 грн, на новорічні свята – 1 тис. 350 грн.
Ціна загального скіпасу на 10 днів складає, орієнтовно, 5 тис. грн, у високий сезон – 8 тис. 350 грн, на свята – 10 тис. 850 грн. Економія при покупці скіпасу на 10-14 днів – приблизно 30-40%.
На Драгобраті, у горнолижному комплексі, ціни в сезон на скіпас складають від 1 тис. 400 грн.
Прокат лижного спорядження на лижних курортах обійдеться, орієнтовно, від 130 до 500 грн. Ціна дитячого спорядження – від 110 до 160 гривень. Для катання на сноубордах ціна складає 150-200 грн, для дітей – 120 грн.
Розваги без лиж
У Карпатах взимку можна не лише кататися на лижах. Тут пропонують доволі широкий асортимент розваг. Популярні чани, баня обійдеться у 1200-2000 грн за дві години.
Також можна покататися на квадроциклах. Ціна стартує з 1500 грн за дві години. Джип сафарі – від 1800 грн за 4 людини. Триває розвага півтори години.
Якщо ви цінуєте «природніший» відпочинок, вас можуть зацікавити кінні прогулянки – 200-500 грн з людини за годину катання. А за годинну прогулянку на санях з кіньми будьте готові викласти 600-700 грн за чотирьох людей.
У карпатах також можна половити форель. Ціни коливаються в межах 300 грн за кілограм живої ваги. Майстер-класи по 200-450 грн, екскурсії стартують зі 150-200 грн. Скалодром для дітей коштує 200 грн, мотузковий парк – 150-200 грн, масажі – від 250 грн.
Якщо ви відпочиватимете на курортах Закарпатської області, на водоспад Шипіт можна з’їздити за 150 грн, на озеро Синевир – 250 грн, на термальні води Косина або Берегова – 400 грн. Екскурсія в Ужгород обійдеться від 350 грн, до Мукачева – від 300 грн. Залежить від розташування конкретного курорту.
Новорічний бенкет у Карпатах
На Новий Рік і Різдво, часто бронюють проживання так званим «пакетом», тобто на декілька діб. У пакети входить проживання та сніданки. Новорічний бенкет і святкування оплачуються окремо. Ціна на дорослого близько 2 тис. грн. Для дійтей – від 1 тис. грн.
Якщо ви плануєте харчуватися в кафе-ресторанах, то все залежить від вашого апетиту. Ціни тут приблизно такі ж, як у Києві або іншому місті-мільйоннику.
Непоганим варіантом буде замовити в готелі напівпансіон, який включатиме сніданки та вечері. Вартість сніданку стартує зі 150 грн з людини, вечері – з 200 грн. У декотрих готелях це обов’язкова умова бронювання номеру.
Тур у Карпати
Якщо самостійно забронювати проживання в Карпатах не вдалося, або ви просто не хочете заморочуватися з програмою свого дозвілля, можна замовити тур. Агенції пропонують тури на різні смаки.
4-денний тур «Новий рік в Івано-Франківськ і Карпати», якщо їхати автобусом з Києва, обійдеться у 4 тис. 950 грн. 5-денний тур «Новий рік у Карпатах» – 9 тис. 900 грн. Підйом на Говерлу – від 2 150 грн. Тиждень у Карпатах – від 3 тис. 650 грн.
Тур з катанням у Буковелі можна купити за 2 тис. 570 грн.
Триденний тур можна придбати за 1 тис. 250 грн. Вартість одноденних турів до Карпат – від 550 грн.
Є пропозиції турів і до Львова. Чотириденний тур «Новий рік у Львові», обійдеться, у середньому, у 4 тис. 960 грн.
***
Карпати приваблюють не лише своєю природою і краєвидами, а й широким спектром можливостей для якісного відпочинку. Щоб насититися незабутніми враженнями не обов’язково жити в елітних шале чи готелях, утім, і ті, хто звик до розкоші, зможуть з легкістю задовольнити свої вишукані смаки.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...