Ікону Богородиці-Одигітрії повернули в Острозький заповідник після реставрації
Намісна ікона Богородиці-Одигітрії повернулася в Державний історико-культурний заповідник Острога після реставрації.
Як повідомили в заповіднику, над збереженням ікони працювала Марія Шпаківська з Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.
Зазначається, що ікона відображає євангельський сюжет. Поясна фігура Богородиці з немовлям Ісусом на руках виконана у фас. Лівою рукою Діва Марія тримає немовля, а права піднята до грудей. Ікона має світлу та сяючу палітру з використанням сріблення і позолоти.
Тло ікони золоте, а орнамент та рамки для написів виконані у срібному кольорі.
«Обличчя іконографічні, однак їх об'ємно трактовано, що надає зображенню глибини та виразності. Богородиця одягнута у золотий хітон і сріблясту мафорію, а Ісус Христос має сріблясту сорочку та золотий плащ. Ця ікона є важливим свідченням художнього спадку та традиції іконопису в Україні. Реставрація цього музейного предмета була важливим кроком для збереження нашої культурної спадщини», – розповідають у заповіднику.
Острозький державний історико-культурний заповідник з центром у однойменному місті на Рівненщині був заснований у 1981 р. на базі Острозького краєзнавчого музею, який існує з 1916 р.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».