Естонія повернула Україні артефакти часів ранньої залізної доби
В Естонському історичному музеї відбулася урочиста церемонія повернення археологічних артефактів Україні та відкриття їхньої виставки.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
Йдеться про археологічні артефакти, які належать до культур ранньої залізної та залізної доби від V–IV ст. до н. е. до VII–X ст. н. е. і є частиною культурної спадщини України.
У 2019 році поліція та прикордонна служба Естонії успішно завадили незаконному ввезенню артефактів на територію країни.
Під час церемонії був укладений Меморандум між Міністерством культури Естонії та Міністерством культури та інформаційної політики України щодо повернення культурних цінностей. Міністерка культури Естонії Хейді Пурга представляла естонську сторону, а Посол України в Естонській Республіці Максим Кононенко підписав документ від української сторони.
Міністерка культури Естонії Хейді Пурга відзначила, що цей значущий історичний момент ще раз підтверджує солідарність та тісну дружбу між Естонією та Україною.
Виставка об’єктів культурної спадщини Україні в Естонському історичному музеї триватиме до 29 січня. Потім артефакти повернуться для зберігання до Департаменту охорони пам’яток давнини Естонії для підготовки до транспортування їх в Україну.
Фото: МКІП.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...