У волинський музей передали медальйон кінця ХІХ століття
Музеї волинської ікони, що в Луцьку, отримав натільну ікону з образом святої великомучениці Варвари. Медальйон датується кінцем 19 - початком 20 століття.
Про це йдеться на сторінці музею у ФБ.
Експонат для музею передала настоятелька жіночого монастиря Святого Василія Великого Волинської єпархії ПЦУ в Луцьку, ігуменя Анастасія від однієї з прихожанок.
На медальйоні свята зображена з традиційними атрибутами — це меч (символ мучеництва) і потир (символом євхаристії). Музейники зазначили, що на медальйоні Свята Варвара вбрана в шляхетські одежі: орнаментований пояс підкреслює тонкий стан, а на голові є вінець.
У музеї додають, що Свята Варвара є захисницею всіх жінок і покровителькою людей, діяльність яких пов’язана з вогнем. На звороті медальйона зображений хрест із кінцями у вигляді трилисника, який символізує Пресвяту Трійцю.
"Культ великомучениці поширився в Україні після того, як ще у 12 столітті до Києва привезли часточки мощей, які помістили у Свято-Михайлівському монастирі. Зараз ці мощі зберігаються у Свято-Володимирському соборі Києва", – йдеться у повідомленні.
Надалі цю знахідку планують презентувати на тематичних виставках.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...