Вінницький художник видав книгу про українські хати під стріхою (відео)
Вінницький художник Володимир Козюк у співавторстві з науковцями видав книгу «Хата під стріхою. Останній штрих минулого тисячоліття», у якій зібрані авторські світлини, дослідження та історії про традиційні українські хати, вкриті соломою.
Про це Володимир Козюк повідомив у Фейсбуці.
«Нарешті, після 28 років праці, ми маємо найновіше видання «Хата під стріхою». Я можу з впевненістю сказати, що подібного видання не було і не буде, так як вже немає більше тих хат», - написав Козюк.
Зазначається, книга «Хата під стріхою. Останній штрих минулого тисячоліття» – це не лише видання про культурну спадщину українського народу, а й спосіб нагадати про нашу ідентичність, історію та дух минулого. Автор позиціонує видання як енциклопедію української душі.
Козюк видав книгу у співавторстві з мистецтвознавицею, генеральною директоркою Національного музею народної архітектури та побуту України Оксаною Старак-Повякель та кандидатом історичних наук Віктором Косаківським.
На 384 сторінках книги зібрані світлини хат під стріхою та присвячених їм картин Володимира Козюка, зібрані за 28 років під час мандрів Поділлям та іншими регіонами країни. Художник об’їхав 800 сіл, сфотографував понад 400 хат, вкритих соломою, більшість із них замалював та описав. У виданні також зібрані світлини та наукові статті й дослідження інших співавторів про традиційні українські хати, вкриті соломою.
Книга вийшла друком у виданні «Твори». Це видання двомовне - український текст продубльовано англійською.
Позаяк видання вийшло за підтримки меценатів, усі кошти від його реалізації спрямують на допомогу пораненим захисникам.
«Хату під стріхою» автор проєкту планує презентувати у різних містах України.
В Україні знаходиться центр Європи
Хочете побувати у центрі Європи? Тоді Вам обов’язково слід відвідати Закарпаття. Адже у центрі Європи знаходиться географічний центр Європи. Точне...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».