Представляємо Вашій увазі десятку найбільших та найкрасивіших водоспадів Україти!
Перше місце в нашому рейтингу займає водоспад Шипіт… Водоспад Шипіт знаходиться на річечці Пилипець за 6 км від с. Пилипець Міжгірського р-ну на Закарпатті. Від Міжгір'я їхати 5 км по трасі і потім убік ще 5 км. Біля села, неподалік від водоспаду Шипіт, недавно ввели в експлуатацію найпротяжніший у Карпатах швидкісний бугельний підйомник. Довжина гірськолижної канатної дороги - 1500 метрів. Сюди організовують спеціальні автобусні екскурсії з санаторіїв і пансіонатів Закарпаття і Прикарпаття. До водоспаду можна добратися з села Подобовець. З Воловця потрібно спочатку вийти на хребет, а потім спуститися до Шипоту. Вода у водоспаді спадає численними мальовничими каскадами, зачаровуючи погляди туристів. Особливістю водоспаду є те, що він збирає у себе раз на рік юрбу народів з різних країн, завдяки фестивалю, що проводиться з 1993 року, коли кілька хіпі зі Львова вирішили відродити традиції Гауї.
Друге місце посідає Токівський водоспад. Водоспад розташований біля Токівського гранітного кар’єра, висотою близько 6 метрів. Він утворився на виступаючого з берегів відомого всьому світу червоного граніту. Водоспад є чудовим місцем відпочинку жителів та гостей району. Друга місцева назва Токівського водоспаду – Водоспад Калнишевського. Саме кошовий отаман Петро Калнишевський першим почав заселяти землі навколо Дніпра, що нижче порогів. Старожили розповідають, що на території нинішнього Червоного Току в Петра Калнишевського був маєток, поряд з яким було викопано глибокий колодязь із найсмачнішою в околиці водою, і про те, що біля колодязя зупинялися ночувати чумаки, прямуючи з Криму до Чигирина та Києва.
На третьому місці розташувався водоспад Женецький Гук. Водоспад в Українських Карпатах, на потоці Женець, між масивами хребтів Явірника і Хом'яка-Синяка, біля сіл Микуличин і Татарів. Розташований на відстані приблизно 5 км від траси, 9 км від станції Татарів і 10 км від станції Микуличин, на території Карпатського національного природного парку. Водоспад Женецький Гук розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 15 м. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього.
Четверте місце посідають Сріблясті водоспади, що знаходяться в невеликому карпатському селі Шешори. Тут завжди багато туристів. Якщо потрапити сюди після обіду, то сонце буде світити вздовж річки і вода в річці сріблиться. За водоспадами ловлять рибу, вода тут кришталево чиста.
На п’ятому місці водоспад Скакало. Знаходиться неподалік автотраси Львів - Ужгород, між містами Мукачево і Свалява, за 3,5км від селища Чинадієве і в 150 метрах від турбази "Водограй". Він грайливо скаче декількома потоками серед валунів в урочищі Мукачевського р-ну. Його творець - гірський потік в долині річки Синявки. Багато туристів не знаходять сам водоспад, тому що доходять до каменів, які плутають з водоспадом. А потрібно спробувати обійти їх і вже через 100 метрів ви побачите справжній водоспад.
Шосте місце в нашому рейтингу займає Червоногородський водоспад. 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України. Поруч - напіврозвалені вежі оборонних споруд XVII ст. Вже звідси чути могутній гул води, що красномовно свідчить про вражаючу велич "гідрологічної пам'ятки". Надзвичайно гарне місце, яке вабить сюди численних туристів, що в захопленні годинами милуються цією красою природи і рук людських.
На сьомому щаблі розмістився водоспад Учан-Су. Його назва перекладається з кримсько-татарської мови як "летюча (падаюча) вода". Найбільший в Криму, знаходиться приблизно в 7-8 км від міста Ялта, в горах. До нього можна доїхати на маршрутному таксі (що йде з автовокзалу) або дійти пішки. З вершини скелі відкривається чудовий вид на околиці. На півдні видно Ялту, а в протилежній стороні, в горах, сам водоспад Учан-Су. Вода тут падає з висоти 98 м.
Восьму сходинку займає водоспад Джур-Джур. Це найпотужніший із кримських водоспадів, розташований в мальовничому урочищі Хапхал, в околицях Алушти. Він невеликий, близько 15 метрів у висоту, але завжди повноводний. Розташований водоспад біля с. Генеральське (район Великої Алушти). Тут, в ущелині Хапхал, можна побачити природу в первозданному вигляді, майже не займану людською присутністю. Старі буки з величезними дуплами, куди легко зможе вилізти не тільки малюк, але і дорослий, стануть прекрасним фоном для незвичайних фотографій.
Дев’яте місце посідає водоспад Труфанець - найвищий природний водоспад Закарпаття. Розташований у траси Ясиня-Рахів, у 2 км від повороту на Драгобрат. Один із наймальовничіших водоспадів каскадного типу в Українських Карпатах, що має естетичне і рекреаційно-туристичне значення. Гідрологічний пам'ятник природи.
Останню сходинку в нашому рейтингу займає водоспад Воєводин. Знаходиться за 14 км від села Тур'я Поляна Перечинського району на території заповідника Шипіт (Закарпаття). Очевидно цей водоспад утворився внаслідок землетрусу, під час якого в гірській породі поперек вузької глибокої долини утворилася тріщина, і вода з 24хметрової висоти двома потоками спадає у невелике озерце.
Більш детально про подані водоспади Ви можете дізнатися в нашій рубриці Топ-10.