Дерев’яні церкви Західної України включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Згаданий об’єкт, до складу якого увійшли 16 церков (по 8 від України та Польщі), став шостим у переліку українських культурно-археологічних та природних пам’яток, які входять до Списку всесвітньої спадщини.
До його української частини входять дерев’яні церкви Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, зокрема церква Вознесіння Господнього (с.Ясіня), церква Святого Архистратига Михаїла (м.Ужок), церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Нижній Вербіж), церква Зіслання Святого Духа (м. Рогатин), церква Зіслання Святого Духа (с. Потелич), церква Пресвятої Трійці (м. Жовква), церква Святого Юрія (м. Дрогобич) та собор Пресвятої Богородиці (с. Матків).
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.