Відкриваємо Україну. Замок у селі Свірж – унікальний ренесансний замок України
З південного боку замок захищається широким і глибоким ровом. Перші згадки про мурований замок належать до XV ст., але від первісних споруд залишилися лише фрагменти мурів. Відомо, що замок перебудовувався у 1560 р. Сучасні замкові споруди походять з XVI-XVII ст., останню дату пов'язують з іменем військового інженера та архітектора П. Гродзицького. Під час Першої світової війни замок був дуже пошкоджений, у 1920 р його реставрували. Замкові будівлі груттуються по периметру двох трапецієподібних у плані дворів: більшого - парадного, оточеного житловими корпусами, та вужчого - господарського, який має окремий в'їзд і розміщений відповідно до рельєфу нижче від першого. Розпланувально-просторова структура парадної частини замку характерна для ренесансних замків України. Особливу увагу приділено захисту та архітектурному оздобленню південного фронту замкової забудови. Його фланкують дві триярусні, квадратні в плані наріжні оборонні башти, а в центрі знаходиться квадратна в плані в'їзна башта, до якої через рів веде довгий дерев'яний міст, у давнину - звідний. Четверта башта підноситься над північно-західним рогом житлового
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.