У Криму ентузіасти планують створити Музей підводних досліджень
Ідея створення подібного музею виникла практично відразу після закриття ДНВП «Морські технології» (База «Гідронавт») у 2002 році.
Гідронавт Юрій Брага зареєстрував у Балаклаві благодійний фонд «Глибина - Бентос». Мета роботи фонду - створення в місті Музею підводних досліджень.
Юрій Брага, створюючи фонд, сам вносить основний внесок у майбутню музейну експозицію - діючий підводний апарат (ПА) «Омар», який вже сьогодні може стати важливим артефактом радянської гідронавтікі. Апарат справний, що називається, на ходу. У минулому році він здійснив кілька експедицій з дослідницькими цілями вздовж севастопольського узбережжя.
Другий внесок куди більш істотний - радянський підводний населена лабораторія (ПЛБ) «Бентос 300». Довгі роки вона чекає свого часу, що б надати свої приміщення під експозицію музею. Головна «родзинка» ПЛБ - наглядова відсік, з якого можна побачити мешканців морського підводного світу. В даний час для «бентосу» підшукують причал у Балаклавській бухті.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».