Де і за скільки влітку можна відпочити на Закарпатті
Відпочити цього літа на Закарпатті коштує від 80 грн з особи за добу.
Про це повідомляють у відділі проектування і моделювання туристичних продуктів кафедри туризму ужгородського національного університету, передає Укрінформ.
"За ці гроші власники пропонують туристу ліжко-місце в кімнаті з мінімальним набором зручностей. Оренда ж кімнати зі зручностями та одноразовим харчуванням коштуватиме від 120 до 150 грн за добу",- підкреслили на кафедрі.
Власне саме ціновий фактор, переконаний туризмознавець, завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор, стає основною причиною популярності літнього відпочинку в області.
"Ціни на послуги відповідають співвідношенню "ціна-якість". Наприклад, проживання у двомісному номері категорії "стандарт" у будь-якому районі краю коштуватиме від 300 до 400 грн на добу. До слова, стільки ж коштує аналогічний номер на узбережжі Чорного моря", - зауважив Шандор.
А ось орендувати будинок у горах біля відомого курорту, за його словами, значно дешевше. Так, дерев'яний будинок на кілька осіб зі зручностями й упорядкованою територією можна знайти від 200 грн на добу. При цьому вже за 300-500 грн є пропозиції двоповерхових будівель зі всіма зручностями, від 800 грн можна знайти котеджі з басейном, тенісними кортами, мангалом та облаштованою зоною відпочинку.
Майже в кожній садибі туристу запропонують кухню для приготування їжі, а за бажанням - сніданок, обід і вечерю з цінами від 35, 40 і 45 грн відповідно.
"Туристи хочуть розвиненої інфраструктури та якісних умов розміщення. У підсумку такі садиби, бази відпочинку, готелі, пансіонати, санаторії, будинки відпочинку користуються високим попитом. Сьогодні в області функціонують 328 санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів, здатних одночасно прийняти близько 20 тисяч осіб, - продовжує експерт. - Усі вони пропонують ряд додаткових послуг - відвідування сауни, руської та турецької лазні, басейнів, інтернет-клубів, салонів краси, масажних кабінетів, тренажерних залів, фітнес-центрів, фіто-барів, прогулянки на конях, сплав по гірських річках, ловлю риби у власних ставках та форельниках тощо.
Відпочинок на Закарпатті дає змогу ознайомитися зі звичаями і традиціями місцевих жителів - гуцулів, лемків та верховинців.
Особливою популярністю при цьому у туристів користуються гастрономічні, винні, етнографічні фести, яких проводиться більше 130-ти на рік.
Так, останньої неділі липня в смт. Воловець проходить фестиваль коломийки. 4 серпня в с. Колочава Міжгірського району - фестиваль українсько-чеської дружби. Цього ж дня у селі Гукливий Воловецького району пройде фестиваль чорниці "Верховинська яфина - 2013". З 3 до 11 серпня на полонині Боржава можна стати учасником яскравого видовища - відкритого Кубка Карпат з парапланерного спорту. У серпні біля озера Синевир запланований обласний фестиваль фольклору "На Синевир трембіти кличуть - 2013".
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.