На Буковині постійно діє грязьовий вулкан
Це унікальне явище для Західної України. Тут грязьових вулканів лише два: один у на Буковині, а другий на Івано-Франківщині. Він ніколи не припиняє діяти, постійно вивергає грязі. Коли він активний, то розтікається на 20 метрів. У спокійному стані грязі витікають на 5 метрів з одного кратера, а вулкан заростає травою.
Вулкан утворився на тектонічному розломі 300 років тому. Науковці припускають, що його глибина — 12 км.
Грязьовий вулкан — це пагорб із кратером або дірка на поверхні землі. З нього вивергаються також і гази, інколи вода та нафта. Найбільші вулкани досягають діаметра 10 кілометрів і висоти 700 метрів. Грязьові вважають псевдовулканами, бо вони малі за розмірами і не вивергають розпеченої лави.
Грязі із вулкана містять багато мінералів, тому місцеві ними лікують шкіру. 200 років тому вулкан у Колінківцях був півметра у діаметрі. Згодом розрісся, навколо утворилося сіре болото. Навіть у сильні морози глина тепла.
— 2009 року вдарили 20-градусні морози. Тоді температура у болоті була плюс 4.
Джерело: http://gazeta.ua
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.