На Львівщині археологи знайшли споруду ранньозалізного віку
Як повідомили у Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, довжина будівлі – понад 40 м і наразі вона найбільша зі схожих, які виявляли на території України та, можливо, і центрально-східної Європи.
Археологи кажуть, що знахідка є дуже цікавою, адже такі споруди, їх ще називають «стовповими спорудами», або «довгими будинками», трапляються дуже рідко. В Україні раніше знайшли лише три схожі будівлі, але значно менших розмірів. Здебільшого, вони характерні для більш ранніх археологічних періодів – неоліту, енеоліту (V-IV тис. років до н.е).
«Прийнято вважати, що їх використовували як громадські чи сакральні будівлі, що свідчить про високий рівень розвитку носіїв археологічної культури, яка там була. У таких будівлях могли проводити зібрання, або розташовувати виробництво певних товарів. Довкола споруди в Грушеві ми виявили рештки господарських ям та відкритих вогнищ, а також велику кількість керамічного матеріалу», - розповіла керівник експедиції, молодший науковий співробітник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Наталя Войцещук.
Нагадаємо, пам’ятко-охоронні роботи поблизу села Грушів археологи «Рятівної археологічної служби» проводять під час будівництва дороги до нового митного переходу Грушів-Бужомєж. Новий перехід мають відкрити 1 грудня цього року.
Джерело: zaxid.net
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.