Шевченківський гай - місце зустрічі львів’ян на Різдво!
«Львів завжди вирізнявся прихильністю до традиційної української культури, саме тому святкування Різдва наповнене тут особливим шармом. Гості «Різдва в Гаю» потраплять в атмосферу родинного тепла, де відбудеться справжня різдвяна містерія. Усі охочі зможуть долучитись до спільної коляди із гуртами автентичної музики «Коралі» та «Родовід», які водитимуть ватаги колядників від хати до хати», - розповів Андрій Сидор, співорганізатор
Під час Свята «Різдво в Гаю» відбуватимуться театралізовані дійства вертепів, театру тіней «Див», який покаже вертеп у грі тіней та світла, колядуватимуть гурт автентичного співу «ДоСхідСонця» та фольк-гурт «Марвінок».
Протягом двох святкових днів усі охочі зможуть навчитися створювати ляльки-мотанки, дідушки, різдвяні павуки з соломи, відвідати майстер-класи із ковальського мистецтва, скуштувати хліба, випеченого в старовинній печі, почути про давні звичаї святкування Різдва та приготування традиційних різдвяних страв. А для малечі відомі львів'яни читатимуть добрі казки про маленькі й великі різдвяні дива.
«Різдво в Гаю - це спроба зробити з музею місце, де можуть зібратися львів’яни із дітьми, рідними та друзями, щоб поколядувати, посмакувати традиційними різдвяними стравами і просто гарно відпочити. Також це буде унікальна можливість в ці дні для усіх гостей Шевченківського гаю дізнатися більше про побут та заняття українських сімей, адже можна буде зайти всередину садиб і доторкнутися до «історії», - сказав Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»
7 січня в Музеї відбудеться фестиваль «Спалах різдвяної звізди», на якому виступатимуть вертепи, колядуватимуть, презентують великі Різдвяні звізди, які є головними символами Різдва.
Також в Гаю розгорнеться Ярмарок, який щедро частуватиме численними різдвяними стравами, а саме – медовою кутею, пампушками, духмяним узваром та іншими смаколиками. Гості Свята в інтерактивній формі дізнаються історії найдавніших садиб, долучаться до давніх звичаїв.
Організатори: Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай», компанія «Дік-Арт», за підтримки Львівської міської ради
Генеральний партнер свята: Львівська свічкова мануфактура
Офіційний Авіаперевізник - МАУ
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.