Українські курорти, що зможуть замінити кримські: озеро Пісочне
Довжина — 2 км, ширина — 1,9 км, площа 1,38 км², пересічна глибина бл. 7 м, максимальна — понад 16 м. Улоговина округлої форми. Береги піщані, низькі. Живиться поверхневими і підземними водами. Вода чиста, прозора.
Цікавою властивістю озера, є здатність заживляти рани. Якщо ви подряпалися чи порізалися, покупавшись у Пісочному, рана швидко загоїться. Ця властивість у нього виникла внаслідок великої кількості срібла, що міститься у воді озера.
Загалом, серед решти озер Шацького заповідника, це озеро має безліч переваг, воно тепліше, до нього кращий під’їзд, на ньому багато об лаштованих пляжів з прокатом водного спорядження, має чисту лікувальну воду, практично вся берегова смуга – це піщані пляжі, на ньому практично не буває високих хвиль, що є безпечним для купання дітей…
Однак, саме ці переваги, спричинили перенасиченість відпочивальників, що, відповідно, позначилося і на цінах та сервісі. Так у розпал сезону, тут зайняті усі пансіонати (найбільший – «Лісова пісня»), та котеджи зеленого туризму. А також переповнені пляжі.
Неодмінним плюсом озера, є його розміщення серед волинських лісів, а отже і повітря там пахне сосновою хвоєю. А волинські ліси багаті на гриби та лісові ягоди.
Вирушаючи на відпочинок до Пісочного, ви досить легко, навіть не маючи власного транспорту, можете побачити і решту озер заповідника, оскільки тут можна зняти велосипед. В середньому ціна за прокат велосипедів становить близько 10 грн за годину.
Говорячи про гроші, варто зазначити, що ціни на оренду кімнати тут коливаються від 200-400 грн/день за двомісний номер, в залежності від комфортабельності та пори року. За сприятливих обставин, кімнату можна зняти й за 50 грн.
Досить популярним на цьому озері є прокат човнів (30 грн/година) та катамаранів (25 грн/година).
Поруч із пляжами є магазини та базар, на якому можна придбати, окрім решти, сушену рубу – сомики, лящі, окуні… та найсмачнішу рибу Волині – вугра.
Загалом відпочинок на Пісочному – можна вважати ідеальним для родин з дітьми.
Особисто мені сподобалося все, окрім перенасичення відпочивальників, яких, цього року, очевидно, буде ще більше.
Читайте більше:
Шацькі озера на карті озер України
Озеро Пісочне (Фотозвіт)
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.