Монастирський острів - східний форпост християнства
Почнемо з відомої історії про відвідування острова апостолом Андрієм. Рідкісний путівник обходиться без згадування цієї легенди. Вперше її привів історик Феодосій Макаревський у своїй праці "Матеріали для історико-статистичного опису Катеринославської єпархії" в 1880 р. Він стверджував, що сюди дійшов у своїй північній подорожі один з головних учнів Христа - апостол Андрій Первозванний (пізніше був розп'ятий на хресті форми Х , через що хрест названий "андріївським"). Єпископ Феодосій стверджує, що в I столітті нашої ери тут змушений був зупинитися "по виїзді з Херсона, подорожуючи різними місцями в Київ, святий первозванний апостол". Сучасна церковна традиція також визнає факт перебування в нашій місцевості апостола Андрія, який, проповідуючи в скіфських землях Північного Причорномор'я (і в грецькій колонії Херсонесі), можливо, відвідав Нижнє і Середнє Подніпров'я і дістався до Києва. Один з варіантів цієї легенди міцно увійшов в міську ідеологію Києва. Святий апостол Андрій ніби - б зійшов на гори Київські і проголосив, що "на горах цих просяє благодать Божа" . На тому місці, де Андрій встановив хрест, в Києві стоїть знаменита Андріївська церква. Був чи не був апостол Андрій у Придніпров'ї - це питання швидше за все так і залишиться без відповіді. Але в пам'яті місцевих жителів Монастирський острів закарбувався як цитадель православної віри - "східний форпост християнства ".
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.