Синій чай: новинка, про яку варто знати
Якщо чорний і зелений чай відомі багатьом із нас і вже сприймаються як щось зрозуміле, то про синій — багато хто чує вперше. Однак він — так звана візитна картка Таїланду.
Свою назву напій отримав завдяки сировині, з якої його виготовляють — синіх квітів тайської орхідей. Збирають їх рано вранці, коли квіткові бутони ще закриті. Зростає китайська орхідея в екологічно чистих регіонах країни. Зібрані бутони висушують у природних умовах на відкритому повітрі. Напій не містить кофеїну. Він розповсюджений у більшості країн південно-східної Азії. А тепер — і в Україні.
Корисні властивості
Склад синіх квітів дуже багатий. У ньому є марганець, залізо, фосфор, вітаміни групи Б, а також вітаміни Е, C, D і K. Завдяки такому складу готовий чай має низку корисних властивостей.
- Може виконувати антиоксидантну функцію.
- Впливати на органи зору, зміцнюючи кровоносні судини, усувати напругу очей від тривалої роботи перед комп'ютером.
- Покращувати загальний емоційний стан, знижувати рівень стресу, тривожних розладів та занепокоєння, нормалізувати сон.
- Нормалізувати мікроциркуляцію, розріджуючи кров, перешкоджати утворенню тромбів і навіть регулювати артеріальний тиск. Якщо хочете спробувати цей напій, можна придбати натуральний синій чай на сайті МАУДАУ.
Також синій чай корисний і в б’ьюті-сфері. Він може запобігати ранній появі сивини. А на основі екстракту квітів готують безліч косметичних засобів: шампуні, маски, бальзами. Для довідки: часто мешканки Таїланду використовують відвар синьої орхідеї для ополіскування свого волосся, щоби зберегти його еластичність, блиск та красу.
Як правильно заварювати
Щоби насолодитися не лише приголомшливим смаком, а й вишуканим глибоким кольором напою, для заварювання краще використовувати скляний чайник. Однак підійде керамічний чи фарфоровий. Усі різновиди можна знайти в каталозі МАУДАУ. Попередньо посуд слід обдати гарячою водою. Потім у чайник укладають приблизно вісім ківток, заливають водою із температурою 90°. Напій заварюють 4 хвилини. Міцність готового чаю залежить від кількості бутонів, які ви поклали в чайник. Можна насолодитися чистим смаком готового напою. А можна урізноманітнити його, додавши туди кілька гілочок свіжої м'яти, корінь імбиру, частку лимона, мед, цукор і навіть молоко. Пити напій можна гарячим або холодним. Це цікаво: із додаванням різних компонентів готовий напій змінює свій колір. Наприклад, лимонний сок робить відтінок фіолетовим. А молоко — блідо-блакитним. Якщо ж додати в заварник квітки гібіскуса-розели, то напій набуває червоного яскравого кольору. Також Анчан використовують під час приготування коктейлів, які потребують видовищності. Або готують із нього кубики льоду, що під час танення в коктейлі поступово змінюють його відтінок. То ж, насолоджуйтеся грою кольорів і відмінним смаком цікавого чаю.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...