Вірменський квартал у Львові
Також привертає увагу будинок № 20, збудований у XVI столітті відомим архітектором Петром Італійцем у стилі епохи Відродження. Особливо цікавим є портал, прикрашений своєрідними колонами. Головним храмом вірменської громади є Вірменський собор Успіння Пресвятої Богородиці. За легендою він був зведений на місці саду, одне з дерев якого — айва — давало плоди, серцевина яких завжди мала форму хреста. Це помітив багатий вірменин Юрій Івашкович і сприйняв як знак Господній. Початки будівництва церкви сягають 1356 року. Розписи виконані у традиційному візантійському стилі з використанням вірменських національних мотивів. Купол прикрашає мозаїка роботи Йозефа Мегоффера. Настінні розписи виконані у стилі модерн у 1928 році живописцем Яном Розеном. На подвір’ї храму збереглися старовинні надгробні плити представників вірменської общини.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.