Джарилгач
Артеміда врятувала Свою жрицю, посипаючи пісок перед ногами ... Довго переслідував Ахілл прудку Іфігенію, але так і не наздогнав її: ноги тонули в піску - він втомився і залишив її.Так утворилася коса в морі, більше 100 км., Яку назвали Dromos Achilleos (Ахіллів Дромус), тобто Біг Ахілла. Пізніше коса розпалася на острови і найбільший назвали Джарилгач (45 км.)
Накраю острова, біля найвужчого місця, підноситься Джарилгацький маяк (24 м у висоту), зібраний в 1902 році з частин, привезених із Франції. Маяк виготовлений на средстваземлевладельца С.Б. Скадовського.
Спроектував його Олександр Гюстав Ейфель - той самий, який построілзнаменітую Ейфелеву вежу в Парижі.
Острів є Національним Парком України. Тут 250відов метеликів, 248 видів птахів, олені, сайгаки, муфлони, лані, лисиці, зайці ... Раніше він входив до складу Заповідника Асканія Нова (площею 11 тис. гектар), який організував у 1889 році Барон Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн (1863 - 1920)
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...